Ogłoszenia parafialne - 18.03.2018 r.

(1) Dziękujemy za złożoną dzisiaj kolektę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

(2) Pod chórem marianki rozprowadzają kartki świąteczne i świece. Zachęcamy również do zaopatrzenia się w świece – paschaliki (2 zł.).

(3) W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): O pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych; o mistyku odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio; dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring.

(4) Na godz. 15:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie odbędzie się promocja książki kucharskiej „Opolszczyzna w wielu smakach” (cz. 2). Zawiera ona 2000 wypróbowanych przepisów na prawdziwe przysmaki kuchni domowej z naszego regionu. Gościć będziemy jej autora – ks. prof. Andrzeja Hanicha, który jest proboszczem w Prószkowie (koło Opola). Po zaprezentowaniu książki, będzie można ją od razu nabyć. Cena 65 zł. Jest to cegiełka na remonty zabytkowego kościoła w Prószkowie. Książka może być  świetnym i praktycznym prezentem na różne okazje (np. na „wielkanocnego zajączka”, imieniny, urodziny lub jako pamiątka dla bliskich mieszkających za granicą).

(5) W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Na godz. 18:00 zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców na Mszę św. ze specjalną nauką stanową. Po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Józefa.

(6) We wtorek odbędzie się wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Zbiórka o 12:30 na parkingu przy kościele. Powrót do Opola planowany jest na godz. 23:00.

(7) W środę odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu naszych kleryków. Będzie ono wystawione o 18:30 w auli nad kościołem seminaryjno-akademickim (przy ul. Drzymały). Dojazd we własnym zakresie.

(8) W każdą trzecią środę miesiąca zapraszamy na ogólnopolską dziewięciomiesięczną nowennę w intencji Ojczyzny do kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu. Najbliższe spotkanie modlitewne odbędzie się w środę (21 III). Rozpocznie się ono o 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy się pokutnym marszem różańcowym ulicami Śródmieścia o godz. 18:30.

(9) W środę odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20:00 pod kościoła oo. jezuitów (ul. o. J. Czaplaka 1a).

(10) Przedświąteczne odwiedziny chorych w czwartek od godz. 8:15.

(11) W czwartek na 17:00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna, a po niej – Droga Krzyżowa. Bardzo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane krzyże. Przypominamy również o konkursie „Mój ulubiony święty”. Polega on na wykonaniu podobizny jakiegoś świętego/świętej i na publicznym zaprezentowaniu jego/jej życiorysu (przez ok. 1 minutę). Na uczestników konkursu czekają nagrody!

(12) Obowiązkowe spotkanie wszystkich lektorów naszej parafii w czwartek o godz. 19:15.

(13) W piątek o 17:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 17:15 rozpocznie się Droga Krzyżowa z odczytywaniem wypominek. Kartki na wypominki zostały wyłożone pod chórem. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

(14) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o godz. 19:30.

(15) Zbiórka kandydatów i ministrantów w sobotę o godz. 9:00.

(16) W sobotę o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków Róż Różańcowych i wszystkich czcicieli Matki Bożej. W programie: Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, modlitwa różańcowa i promocja miesięcznika „Różaniec”. Zapraszamy!

(17) W przyszłą niedzielę świętować będziemy Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa palm, a podczas sumy – procesja z palmami. Tego dnia Parafialny Zespół CARITAS rozprowadzać będzie palmy, ciasta i babeczki.

(18) O godz. 14:00 w katedrze opolskiej odbędzie się spotkanie ks. bpa A. Czai z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych.

(19) Na godz. 15:00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie odbędzie się liturgia przyjęcia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Bardzo proszę, by wszystkie osoby, które pragną się podjąć tego dzieła, przyszły do kościoła na godz. 14:30 i przyniosły ze sobą dwie wypełnione broszurki. Są one wyłożone pod chórem.

(20) W przyszłą niedzielę odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczęcie o 19:00 w kościele św. Wojciecha i MB Bolesnej, a zakończenie w katedrze.

(21) Zapowiedzi przedślubne: Agata Wieczorek (Opole-Sławice) i Michael Ofczorz (Opole-Gosławice)

Ogłoszenia parafialne - 11.03.2018 r.

(1) Dziękujemy za złożoną dzisiaj kolektę na ogrzewanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

(2) Na godz. 15:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

(3) Na stoliku pod chórem wyłożono materiały promujące Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Trwa ona dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmówieniu jednej tajemnicy różańca (1 x Ojcze nasz i 10 x Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy. Celem Duchowej Adopcji jest ratowanie poczętych dzieci, których życie jest zagrożone w wyniku aborcji. Uratujemy tyle dzieci, ilu zgłosi się chętnych do podjęcia Duchowej Adopcji. Prosimy, by osoby zainteresowane tą akcją wzięły ze sobą dwie broszurki (pionową i poziomą), zapoznały się z nimi i wypełniły w domu. Uroczyste ślubowanie i rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą nastąpi 25 marca br.

(4) Prosimy, by osoby, które zapisały się na wyjazd do Cieszyna na Misterium Męki Pańskiej uzupełniły w zakrystii swoje dane (m.in. adres, telefon i PESEL) oraz wpłaciły 60 zł. Wyjazd nastąpi 20 marca (wtorek) o 12:30 z parkingu przy kościele. Powrót do Opola ok. 23:00.

(5) W zakrystii można już odbierać bezpłatne wejściówki na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu kleryków naszego Seminarium. Misterium zostanie wystawione w środę (21 marca) o 18:30 w auli nad kościołem seminaryjno-akademickim (przy ul. Drzymały). Dojazd we własnym zakresie.

(6) Dzisiaj i w przyszłą niedzielę marianki rozprowadzają piękne kartki świąteczne i świece.

(7) W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): O ograniczaniu handlu w niedziele. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji; o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie nawracania opowiada rektor bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech; reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców, za to zabytkami mogłoby obdzielić niejedną metropolię.

(8) W poniedziałek o 19:30 spotkanie z uczniami klasy III Gimnazjum.

(9) We wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy Ojca Świętego i wszystkie Jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami. 

(10) W czwartek na 17:00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna, a po niej – Droga Krzyżowa. Bardzo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane krzyże. Przypominamy również o konkursie „Mój ulubiony święty”. Polega on na wykonaniu podobizny jakiegoś świętego/świętej i na publicznym zaprezentowaniu jego/jej życiorysu (przez ok. 1 minutę). Na uczestników konkursu czekają nagrody!

(11) W czwartek o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

(12) W piątek o 17:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 17:15 rozpocznie się Droga Krzyżowa z odczytywaniem wypominek. Kartki na wypominki zostały wyłożone pod chórem. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

(13) Próba scholi parafialnej w piątek o 19:00.

(14) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30.

(15) W sobotę NIE odbędzie się zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.

(16) W najbliższy piątek (16 III) zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Należy się zarejestrować na stronie www.edk.org.pl, gdzie można zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat i pobrać stosowne materiały. Będą one również rozdawane przed wyjściem w drogę. Ekstremalną Drogę Krzyżową poprzedzi Msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu (Osiedle Armii Krajowej). Rozpocznie się ona o 20:00. Odsyłamy do plakatu wywieszonego w przedsionku.

(17) Rodziców, którym leży na sercu katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, informujemy, że placówki katolickie (tj. Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Technikum i Liceum Ogólnokształcące w Opolu) rozpoczęły nabór na rok szkolny 2018/2019. Nauka w tych szkołach jest bezpłatna, a więcej informacji można znaleźć na ulotkach, które zostały wyłożone na stoliku pod chórem i na plakacie.

(18) Filia Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu (ul. Bytnara Rudego 8) zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 7 kwietnia br. w godzinach 9:45-11:30. Zapisy do Filii Państwowej Szkoły Muzycznej trwają do 13 kwietnia 2018 r. Szczegóły na www.filia.psmopole.pl

(19) Zapowiedzi przedślubne: Agata Wieczorek (Opole-Sławice) i Michael Ofczorz (Opole-Gosławice)

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli

oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!

Ogłoszenia parafialne - 4.03.2018 r.

(1) Dziękujemy za złożoną dzisiaj kolektę na rzecz Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i instytucji diecezjalnych.

(2) Na godz. 15:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

(3) W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): o świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Co jest wyjątkowego w praktykowaniu Gorzkich Żalów i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne? Relacja reportera „Gościa”, który dotarł do Palabek – ugandyjskiej miejscowości, w której swoje schronienie znaleźli uchodźcy z szarganego wojną Sudanu Południowego.

(4) W poniedziałek na 19:15 zapraszamy do Domu Parafialnego uczniów klasy VI i VII Szkoły Podstawowej.

(5) Spotkanie z uczniami klasy II Gimnazjum we wtorek o 19:00 w Domu Parafialnym.

(6) Najbliższe odwiedziny chorych będą miały miejsce w czwartek przed Niedzielą Palmową.

(7) W czwartek naszą modlitwą pragniemy otoczyć wszystkie kobiety w dniu Ich święta.

(8) W czwartek na 17:00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna, a po niej – Droga Krzyżowa. Bardzo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane krzyże. Przypominamy również o konkursie „Mój ulubiony święty”. Polega on na wykonaniu podobizny jakiegoś świętego/świętej i na publicznym zaprezentowaniu jego/jej życiorysu (przez ok. 1 minutę). Na uczestników konkursu czekają nagrody!

(9) W piątek o 17:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 17:15 rozpocznie się Droga Krzyżowa z odczytywaniem wypominek. Nabożeństwo poprowadzi młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Kartki na wypominki zostały wyłożone pod chórem. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

(10) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30.

(11) Zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o 9:00.

(12) W przyszłą niedzielę będzie można zabrać deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Deklaracje należy wypełnić w domu i przynieść 25 marca. Tego bowiem dnia odbędzie się uroczyste ślubowanie osób pragnących włączyć się w tę piękną akcję.

(13) W tym tygodniu jest jeszcze kilka intencji wolnych: wtorek (7:00), środa (7:00) oraz niedziela (7:00 i 9:00).

(14) 20 marca (wtorek) pragniemy zorganizować wyjazd do Cieszyna na Misterium Męki Pańskiej. Cena 60 zł. (ubezpieczenie, przejazd autobusem i bilet). Można się zapisywać w zakrystii. Pozostały jeszcze 3 wolne miejsca.

(15) 21 marca (środa) o 18:30 w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu (ul. Drzymały; aula nad kościołem) zostanie zaprezentowane Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu kleryków. Bilety są gratis, ale po spektaklu będzie można złożyć dowolną ofiarę na rzecz Domowego Hospicjum w Opolu. Mamy do rozdysponowania 30 darmowych wejściówek. Zapisy na Misterium przyjmujemy w zakrystii.

(16) Duszpasterstwo Akademickie „Resurrexit” w Opolu zaprasza studentów i absolwentów szkół wyższych na rekolekcje, które odbędą się od 5 do 7 marca br. w kaplicy duszpasterstwa przy ul. Drzymały 1c (wejście za kościołem seminaryjnym). Rekolekcje poprowadzi dominikanin, o. Tomasz Gaj. W programie: 19:30 - Adoracja z okazją do spowiedzi; 20:00 - Msza św. z homilią, a po niej konferencja.

(17) Studentów i młodzież pracującą zapraszamy na Kurs Alpha dla studentów. Alpha to cykl 10 spotkań, w czasie których szukamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące człowieka i jego relacji z Bogiem. Kurs adresowany jest szczególnie do wszystkich poszukujących i wątpiących. Pierwsze spotkanie kursu odbędzie się w środę 14 marca w sali DA Resurexit przy ul. Drzymały 1 (wejście za kościołem). Początek o godz. 19.30. Więcej informacji o kursie, a także zapisy na stronie www.alpha4students.opole.pl

(18) Diecezjalny Duszpasterz Żywego Różańca ks. Mariusz Sobek zaprasza na  rekolekcje dla Zelatorów Żywego Różańca z diecezji opolskiej. Odbędą się one w dniach 16-18 marca 2018 r. (piątek - niedziela) w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu – Miedoni. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Zapisy odbywają się drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(19) Rodziców, którym leży na sercu katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, informujemy, że placówki katolickie (tj. Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Technikum i Liceum Ogólnokształcące w Opolu) rozpoczęły nabór na rok szkolny 2018/2019. Nauka w tych szkołach jest bezpłatna, a więcej informacji można znaleźć na ulotkach, które zostały wyłożone na stoliku pod chórem.

(20) Zapowiedzi przedślubne: Agata Wieczorek (Opole-Sławice) i Michael Ofczorz (Opole-Gosławice)