Ogłoszenia parafialne - 17.06.2018 r.

 1. Bóg zapłać za kolektę na energię elektryczną.
 2. O 15:00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
 3. W Domu Parafialnym Zarząd Cmentarza zbiera bieżące i zaległe ofiary cmentarne.
 4. W sali na parterze Domu Parafialnego wyłożono książki, które można przejrzeć i zabrać ze sobą do domu.
 5. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): o miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika NMP na Świętej Górze koło Gostynia to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie; o kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism; prezentacja drużyn piłkarskich, z którymi zagra nasza reprezentacja.
 6. W poniedziałek:
 • na 17:15 zapraszamy na różaniec w intencji Ks. Prob. Huberta, ks. Łukasza oraz nowych duszpasterzy, którzy po wakacjach obejmą posługę w parafii.
 • o 19:15 odbędzie się spotkanie z uczniami klasy VI i VII. Prosimy przynieść ze sobą wypełnione dzienniczki oraz opinię katechety.
 1. We wtorek o 19:15 odbędzie się spotkanie z uczniami kl. II Gimnazjum. Przynosimy ze sobą wypełnione dzienniczki oraz opinię katechety.
 2. W środę o 20:00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Na zebranie zapraszamy również przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych.
 3. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od 17:00 i w piątek od 7.15, a także przed każdą Mszą św. poranną i wieczorną. Natomiast uroczysta Eucharystia na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie celebrowana w piątek o 7:45.
 4. W piątek o 19:30 ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!
 5. W sobotę obchodzimy Dzień Ojca. Wypraszajmy Boże błogosławieństwo dla żyjących ojców, a niebo dla tych, którzy już od nas odeszli.
 6. W przyszłą niedzielę na g. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, które zostanie odprawione przy figurze Pana Jezusa przy Domu Parafialnym.
 7. Zaproszenia:
 • W środę (20.06) o godz. 16:00 w kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha rozpocznie się spotkanie modlitewne w intencji Ojczyzny, które zakończy się marszem pokutnym ulicami Opola o godz. 18:30.
 • W środę (20.06) o godz. 18.00 na placu katedralnym w Opolu odbędzie się koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji katedry. Wystąpi m.in. Natalia Kukulska. Więcej informacji na plakacie.
 • W piątek (22.06) od g. 12:00 do 15:30 i sobotę (23.06) od g. 15:00 do 19:30 na ulicach centrum Opola odbędzie się inicjatywa ewangelizacyjna „Boży Weekend”. Przygotowano wiele stref wolontariatu, m.in. integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych, warsztat plecenia różańców, teatr uliczny oraz modlitwę tańcem. Finałem Bożego Weekendu będzie uwielbienie na Placu Wolności (prowadzone najpierw przez dzieci, a później przez dorosłych) w sobotę od godz. 17:00.
 • W sobotę i niedzielę (23-24.06) na Górze Św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców.
 • W sobotę (23.06) na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Mężczyzn „Męskie oblężenie Jasnej Góry”. Więcej informacji na plakacie.
 • Biskup Opolski zaprasza mieszkańców miasta Opola na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny w sobotę 23 czerwca br. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20:00 w kościele św. Wojciecha i MB Bolesnej („Na Górce”), a następnie w krótkiej procesji uczestnicy udadzą się do katedry, gdzie nastąpi ponowienie aktu zawierzenia miasta opiece Matki Bożej.
 1. Zapowiedzi przedślubne:
 • Anna Jonietz (Opole) – Krystian Oślizło (Krapkowice) /zap. III
 • Joanna Kolano (Opole) – Romuald Stuwa (Opole) /zap. III
 • Katarzyna Stępień (Opole) – Damian Bieniek (Popielów) /zap. II

Ogłoszenia parafialne - 10.06.2018 r.

(1) Bóg zapłać za kolektę na potrzeby duszpasterstwa.

(2) Zapraszamy na godz. 15:00 na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

(3) Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

(4) W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.):  W Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać?; Refleksje po referendum:  jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?; Papież Franciszek we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Czy w programie pielgrzymki znajdą się także polskie akcenty?

(5) W środę na g. 19:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie. Gościć będziemy ks. Waldemara Musioła.

(6) W sobotę w naszej parafii odbędzie się Dzień Ministranta. W programie: 9:30-11:00 sala gimnastyczna Wyższego Seminarium Duchownego, a po południu wyjście do kina i na lody. O szczegółach ministranci zostaną poinformowani osobiście.

(7) Nasz były wikariusz - ks. Piotr Spałek - organizuje pielgrzymkę do Bawarii w terminie od 26.08. do 1.09.2018 r. Koszt 1200 zł. /zależy ile osób będzie/ + 100 euro.

Program:

27.08 (wyjazd o północy z 26/27): ALTÖTTING - MONACHIUM

28.08 ETTAL (opactwo) - GARMISCH-PARTENKIRCHEN (nocleg)

29.08 zamki: HOHENSCHWANGAU - NEUSCHWWANSTEIN (nocleg)

30.08 LINDERHOF - INSBRUCK

31.08 Schönau am Königssee, wizyta w Parku Narodowym Berchtesgaden (jedyny w Niemczech wysokogórski park narodowy; rejs satkiem)

01.09 - SALZBURG (powrót nocny do niedzieli 2.09 na godz. 6:00)

Jeśli ktoś z parafian chciałby pojechać, to proszę o kontakt z ks. Piotrem – Rudnik,  tel. 32/4106419 lub 692455514

(8) Pielgrzymki na Górę św. Anny: w poniedziałek 11.06 - szkoły im. św. Jana Pawła II; sobota-niedziela (16-17.06) - przyjaciół misji i Ziemi Świętej

(9) Spotkanie formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich odbędzie się w sobotę 16 czerwca o g. 10.00 w Winowie (dla dekanatu Opole).

(10) Narodowa pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę: w sobotę 23 czerwca (w Dzień Ojca) na Jasnej Górze odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn – Męskie Oblężenie Jasnej Góry – pod hasłem «Tu jesteśmy naprawdę wolni». Wyjazd organizuje parafia pw. Przemienienia Pańskiego (osiedle Armii Krajowej).

(11) 20 VI (środa) o godz. 18.00 na placu katedralnym w Opolu odbędzie się koncert na zakończenie roku szkolnego oraz rozpoczęcie czasu wakacyjnego. Podczas koncertu wystąpią: Natalia Kukulska, Cello Brothers oraz TGD. Bilety cegiełki w cenie 30 zł. nabyć można na portierni Wydziału Teologicznego w Opolu, w kancelarii Parafii Katedralnej oraz w kurii diecezjalnej. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji katedry w Opolu.

(12) 20 VI (środa) o 20:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

(13) Rada Dzielnicy Gosławice serdecznie zaprasza wszystkich parafian i mieszkańców naszej dzielnicy na festyn rodzinny. Festyn odbędzie się 16.06.2018 od godz. 14:00-18:00 na boisku sportowym przy ulicy Żytniej na Grobli. Podczas festynu będziemy oferować poczęstunek, a dzieci naszej dzielnicy umilą nam czas swoimi występami.

(14) Zapowiedzi przedślubne:

 • Anna Jonietz (Opole) – Krystian Oślizło (Krapkowice) /zap. II
 • Joanna Kolano (Opole) – Romuald Stuwa (Opole) /zap. II
 • Damian Bieniek (Popielów) – Katarzyna Stępień (Opole) /zap. I

Ogłoszenia parafialne - 3.06.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na rzecz kleryków naszego Seminarium.

(2) Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek.

(3) Na 15:00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

(4) W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.):  Niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa; kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości - tym razem przedstawiamy sylwetkę Wincentego Witosa; o ponurym obrazie polskich szpitali, który wyłania się z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.

(5) Osoby, które zapisały się na prenumeratę miesięcznika „Różaniec”, proszone są o podejście do zakrystii po odbiór kwietniowego i majowego numeru.

(6) W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo po każdej wieczornej Mszy św.

(7) Odwiedziny chorych w czwartek od 8:15.

(8) Z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca zapraszamy o 17:00 na Godzinę Świętą.

(9) W czwartek kończy się Oktawa Bożego Ciała, a tym samym procesje eucharystyczne wokół kościoła. O 17:15 odbędzie się spotkanie z dziećmi komunijnymi, które następnie zostają na Mszy św. szkolnej i procesji. Tradycyjnie tego dnia odbywa się obrzęd poświęcenia wianków i ziół. 

(10) W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitw o świętość kapłanów. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie modlitwy „O Jezu najsłodszy”. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

(11) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30.

(12) W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

(13) Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o 9:00.

(14) W sobotę o 18:30 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za przyjęcie Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów kl. III Gimnazjum, którzy przystąpili do tego Sakramentu 14 maja br. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym i wręczenie pamiątek.

(15) „Bóg zapłać” za przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała, przyozdobienie trasy procesji oraz odważne wyznanie wiary w czasie procesji.

(16) Zaproszenia na nadchodzące wydarzenia:

 • Dziś o 12:00 zostanie odprawiona w katedrze Msza św., a po niej rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przejdą ulicami miasta do Parku Nadodrzańskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.
 • 9 VI (sobota) w Centralnej Bibliotece im. Josepha von Eichendorffa w Opolu przy ul. Szpitalnej 7a odbędzie się kurs dla lektorów czytających na Mszach św. w języku niemieckim. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Zgłoszenia do 5 VI. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 • 9 VI (sobota) na Górze Św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych. Rozpoczęcie o 9:30. Szczegóły na plakacie.
 • 20 VI (środa) o godz. 18.00 na placu katedralnym w Opolu odbędzie się koncert na zakończenie roku szkolnego oraz rozpoczęcie czasu wakacyjnego. Podczas koncertu wystąpią: Natalia Kukulska, Cello Brothers oraz TGD. Bilety cegiełki w cenie 30 zł. nabyć można na portierni Wydziału Teologicznego w Opolu, w kancelarii Parafii Katedralnej oraz w kurii diecezjalnej. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji katedry w Opolu.

(17) Zapowiedzi przedślubne:

 • Sabina Smyk (Opole) – Damian Konieczko (Węgry) /zap. III
 • Anna Jonietz (Opole) – Krystian Oślizło (Krapkowice) /zap. I
 • Joanna Kolano (Opole) – Romuald Stuwa (Opole) /zap. I