Ogłoszenia parafialne - 14.01.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na ogrzewanie kościoła.

(2) Osoby, które jeszcze nie wylosowały swojego osobistego patrona na 2018 rok, będą to mogły uczynić dzisiaj po każdej Mszy św. Koszyk do losowania znajduje się pod figurą św. Antoniego.

(3) Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in.: św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski. Jak to się stało, że w młodym jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji; o tym, jak następca tronu Arabii Saudyjskiej zakupił obraz „Zbawiciel świata” przedstawiający Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa. Arcydzieło sztuki chrześcijańskiej będzie wystawiane w sercu muzułmańskiego kraju; papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o Kościele w Chile mówią polscy misjonarze, którzy tam od wielu lat pracują?

(4) Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy, którzy im posługują.

(5) W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

(6) Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na spotkania modlitewne odbywające się w naszej okolicy. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń.

(7) W sobotę – na zakończenie tygodniowego kursu – trzem naszym młodym parafianom (Kacper Jarosz, Dawid Kula i Piotr Ratuszny) zostanie udzielona posługa lektoratu. Uroczysta Msza św. odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w kościele pw. MB Bolesnej w Nysie. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Rudolf Pierskała.

(8) W przyszłą niedzielę odbędzie się kolekta kolędowa na potrzeby kościoła.

(9) W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla żyjących i o niebo dla zmarłych.

(10) Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziały w akcji „Artystyczna zima 2018” w Domu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Opolu-Gosławicach przy ul. Wiejskiej 62. Zajęcia odbywać się będą codziennie od 15 do 19 stycznia br., w godz. 9:30-11:30. Więcej informacji można znaleźć na plakacie.

(11) 24 stycznia (środa) nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd do Cieszyna na „Tradycyjne Jasełka”. Wyjazd nastąpi o godz. 12:30 z parkingu przy kościele. Przyjazd planowany jest około północy. Spektakl rozpoczyna się o godz. 17:00. Prosimy jak najszybciej podać swój PESEL i wpłacić 60 zł.

(12) Liturgiczny kurs dla operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym w Opolu (ul. Kard. Kominka 1a) w następujące soboty Wielkiego Postu: 24 lutego, 3 i 17 marca 2018 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.00. Zgłoszenia należy kierować do 20 lutego 2018 r. na adres Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu: tel. 77 44 32 130; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na pierwszym spotkaniu należy przedłożyć pismo rekomendujące od ks. proboszcza parafii oraz dwie fotografie (legitymacyjne). Koszt kursu – w zależności od ilości uczestników – wyniesie ok. 180 zł.

(13) W dniach 14-18.02 przeżywać będziemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Piotr Kierpal. Bardzo prosimy o żarliwą modlitwę w tej intencji.

Ogłoszenia parafialne - 7.01.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na rzecz Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i instytucji diecezjalnych.

(2) Po każdej Mszy św. będzie możliwość wylosowania sobie świętego patrona na 2018 rok. Bardzo prosimy zapoznać się z jego życiorysem, modlić się do Pana Boga za jego wstawiennictwem oraz starać się go naśladować w codziennym życiu.

(3) W kościele seminaryjno-akademickim o godz. 15:00 rozpocznie się zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych. Natomiast o godz. 16:00 – w kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach – odbędzie się spotkanie opłatkowe środowisk sportowych.

(4) Zachęcamy do zakupu „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in. artykuł o arcybiskupie Paryża, który chciał zostać wiejskim lekarzem; historia powstania największego na świecie bursztynowego ołtarza oraz wywiad z premierem Morawieckim.

(5) Święto Chrztu Pana Jezusa kończy okres Narodzenia Pańskiego. W naszym kościele szopka bożonarodzeniowa pozostanie do 2 II, czyli Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Nadal będziemy śpiewali kolędy, szczególnie te mniej znane.

(6) W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi. Tego dnia kolektę przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.

(7) Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za żyjących lub zmarłych. W środę i piątek są intencje wolne.

(8) Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziały w akcji „Artystyczna zima 2018” w Domu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Opolu-Gosławicach przy ul. Wiejskiej 62. Zajęcia odbywać się będą codziennie od 15 do 19 stycznia br., w godz. 9:30-11:30. Więcej informacji można znaleźć na plakacie.

(9) 24 stycznia (środa) nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd do Cieszyna na „Tradycyjne Jasełka”. Jasełka te od przeszło ćwierć wieku wystawiane są na deskach Teatru im. A. Mickiewicza przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w reżyserii s. Jadwigi Wyrozumskiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd nastąpi o godz. 12:30 z parkingu przy kościele. Przyjazd planowany jest około północy. Spektakl rozpoczyna się o godz. 17:00. Cena wyjazdu to 60 zł. (autokar + ubezpieczenie + bilet). Bardzo prosimy, by do przyszłej niedzieli dokonać wpłaty pieniędzy oraz podać swój PESEL.

Ogłoszenia parafialne - 31.12.2017 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na energię elektryczną.

(2) Po każdej Mszy św. będzie możliwość wylosowania sobie świętego patrona na 2018 rok. Bardzo prosimy zapoznać się z jego życiorysem, modlić się do Pana Boga za jego wstawiennictwem oraz starać się go naśladować w codziennym życiu.

(3) Na godz. 16:45 zapraszamy na uroczystą Mszę św. na zakończenie roku z aktem przebłagania i dziękczynnym TE DEUM.

(4) W poniedziałek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 32. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia kolektę przeznaczymy na potrzeby naszego kościoła.

(5) W pierwszy czwartek miesiąca – podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 7:00 – będziemy prosić Jezusa Najwyższego Kapłana o nowe, liczne oraz święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

(6) W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W piątek od godz. 6:30 będzie okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. odprawione zostanie okolicznościowe nabożeństwo.

(7) W sobotę będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia kapłani błogosławią kadzidło, kredę i wodę. Zachęcamy również do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Opola. Program orszaku: 15.00 – rozpoczęcie na placu przy ul. Barlickiego (parking przed wejściem głównym do amfiteatru, obok stawku Barlickiego); tegoroczna trasa orszaku: wyruszamy z ul. Barlickiego, następnie przechodzimy ul. Piastowską i ul. Korfantego w kierunku dworca, później skręcamy w ul. Krakowską i przechodzimy przez Plac Wolności w stronę Rynku, gdzie odbędzie się koncert: „Dzieci małemu Jezusowi”; 17.00 – kościół oo. Franciszkanów, „Oratorium o Bożym Narodzeniu” – Jan Sebastian Bach – wystąpi: Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski PUERI CLAROMONTANI oraz Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu.

(8) W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W kościele seminaryjno-akademickim o godz. 15:00 rozpocznie się zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych. Natomiast o godz. 16:00 – w kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach – odbędzie się spotkanie opłatkowe środowisk sportowych.

(9) W czasie ferii zimowych, 24 stycznia (środa), pragniemy zorganizować autokarowy wyjazd do Cieszyna na „Tradycyjne Jasełka”. Jasełka te od przeszło ćwierć wieku wystawiane są na deskach Teatru im. A. Mickiewicza przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w reżyserii s. Jadwigi Wyrozumskiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Wyjazd nastąpi o godz. 12:30 z parkingu przy kościele. Przyjazd planowany jest około północy. Spektakl rozpoczyna się o godz. 17:00. Cena wyjazdu to 60 zł. (autokar + ubezpieczenie + bilet). Nie czekajmy z zapisami, ponieważ 6 stycznia muszę potwierdzić naszą rezerwację!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia
oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny w nowym 2018 roku!