Intencje 03.10.2022

Rosary

Od poniedziałku do czwartku od 17.30 – Adoracja z modlitwą o pokój i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.

Poniedziałek 03.10.2022

7.00       Za ++ rodziców Gertrudę, Alojzego Klos, brata Leopolda, ++ dziadków Bartel, ++ z pokrewieństwa Klos i Leś i za dusze czyśćcowe.
18.00     1. Za ++ rodziców Annę, Monikę, Józefa Boja, Martę i Jana Kotulla, ++ z pokrewieństwa z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
               2. Za + Tomasza Kocot (gregoriańska). 

Wtorek 04.10.2022 św. Franciszka z Asyżu

7.00       Z okazji kolejnej rocznicy ślubu Michaeli i Patryka z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla całej rodziny.
18.00     Za ++ rodziców Franciszka i Łucję Duda, + siostrę Sylwię i ++ z pokrewieństwa.

Środa 05.10.2022 św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Wotywna o św. Józefie
7.00       Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00     Za ++ Marię i Alojzego Warzecha w rocznicę śmierci.

Czwartek 06.10.2022 | I Czwartek miesiąca

7.00       O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
18.00     Za + męża Helmuta Wilczek, + matkę Rozalię, ojca Wiktora, brata Jerzego Bul, teściów Marię i Bolesława Wilczek, dwie szwagierki, trzech szwagrów, ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.

Piątek 07.10.2022 Najświętszej Maryi Panny Różańcowej | I Piątek miesiąca

7.00       W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
              Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ
8.30       Miesięczne odwiedziny chorych
17.00    Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży (od 17.30 dla wszystkich)
18.00     Za + Marię Rzotki (od uczestników pogrzebu).
              Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe, Litania do NSPJ i adoracja do 19.30

Sobota 08.10.2022

8.00       Za + Małgorzatę Czaja (od uczestników pogrzebu).
17.00     Za ++ Gertrudę i Franciszka Gabrielczyk, ++ Manfreda i Elżbietę Koptoń, + siostrę Renatę.

XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

Kolekta parafialna | Zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia

7.00       Za ++ brata i szwagra ks. Huberta Czernia, ++ ojców Karola i Alojzego.
9.00       W intencji Dominiki z okazji urodzin oraz za Gabrielę i Rudolfa z okazji kolejnej rocznicy ślubu o błogosławieństwo w rodzinie.
10.30     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo z okazji 25 rocznicy ślubu Urszuli i Denesza Horvat.
12.00     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Jolanty i Tadeusza Szczepaniak w 40. rocznicę przyjęcia sakramentu małżeństwa oraz Boże błogosławieństwo dla córek Aleksandry i Anny z Rodzinami i syna Tomasza.
16.15     Nabożeństwo różańcowe
17.00     Za ++ Anastazję i Zofię Buhl, oraz Leinę i Józefa Buhl, za dusze czyśćcowe oraz w intencji rodziny Sorowka.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.