Intencje mszalne

Intencje 01.04.2024

Poniedziałek Wielkanocny 01.04.2024

kolekta parafialna, zbiórka do puszki na KUL

8.00    Do Bożego miłosierdzia o potrzebne łaski w intencji dzieci i wnuków, oraz za + syna Krzysztofa, + synową Renatę.
10.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Joachima z okazji 65. rocznicy urodzin, o błogosławieństwo w rodzinie i za + żonę Henrykę.
12.00  Za ++ rodziców Elżbietę i Wacława Cavour, dziadków Janinę i Tadeusza Cavour, dziadków Marię i Stanisława Szmidt oraz ciocię Barbary Cavour o dar nieba.
17.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Henryka Wiśnika z okazji urodzin oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

Wtorek Wielkanocny 02.04.2024

7.00    Za + Gertrudę Zdzuj (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za + żonę, mamę i babcię Marię Wilkowską w 8. rocznicę śmierci i za ++ z pokrewieństwa o dar życia wiecznego

Środa Wielkanocna 03.04.2024

7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Za + mamę Annę (w kolejną rocznicę śmierci).

Czwartek Wielkanocny 04.04.2024 I I czwartek miesiąca

7.00    O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
18.00  O dar nieba dla + mamy Stanisławy Sieradzkiej (w 12. rocznicę śmierci), za + tatę Piotra, + brata Jana, + siostry: Helenę i Teresę, + chrześnicę Monikę i + Andrzeja oraz ++ z rodziny.

Piątek Wielkanocny 05.04.2024 | I Piątek Miesiąca

W piątek wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

7.00    W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ
8.30    Świąteczne odwiedziny chorych (ks. Marcin)
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla rodziny Gebauer.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ i adoracja do 19.30

Sobota Wielkanocna 06.04.2024

7.15    Różaniec wynagradzający
8.00    W intencji wynagradzającej NMP za bluźnierstwa przeciwko Jej Dziewictwu.
            Po Mszy św. medytacja I - sobotnia
9.30    Świąteczne odwiedziny chorych (ks. Kamil)
16.00  Nauka przedchrzcielna (na plebanii).
17.00  Za + męża i ojca Jerzego Ofczorz (w 2. rocznicę śmierci) o spokój jego duszy i radość życia wiecznego.

II Niedziela Wielkanocna 07.04.2024 – Miłosierdzia Bożego

Kolekta na caritas diecezji opolskiej

8.00    1. Za + żonę Rozwitę Rałowiec, + ojca Jana, ++ teściów Gertrudę i Brunona Kornek, ++ dziadków Annę i Franciszka, Katarzynę i Tadeusza.
            2. Za ++ Wiktorię i Franciszka Kansy, Klarę i Franciszka Laksy, siostrę Jadwigę, brata Alfreda, ciotki Weronikę i Anastazję, dusze czyśćcowe.
10.00  Procesja Wielkanocna i Msza św.
            W intencji Agaty i Michaela Ofczorz z okazji 6. rocznicy ślubu za synów i całą rodzinę oraz za + dziadka Jerzego.
12.00  1. Za + żonę, mamę i babcię Elżbietę Miciak (w 4. rocznicę śmierci) oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
            2. W intencji Nowo ochrzczonego dziecka Judyty Agaty Olechnowicz
            W czasie Mszy św. Chrzest: Wojciech Stefan Rędziak, Judyta Agata Olechnowicz, Marcin Józef Wala
15.00  Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
17.00  1. Za + mamę Irenę Kansy (w 3. rocznicę śmierci), ++ dziadków Marię i Jerzego Wieczorek oraz Łucję i Piotra Kansy.
           2. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji Lilianny z okazji urodzin oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie Morka.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.