Intencje mszalne

Intencje 6.05.2024

PONIEDZIAŁEK 06.05.2024 ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA MŁODSZEGO

7.00     O opiekę Boża i ulgę w cierpieniu dla Johanny Koch, o siły dla opiekunów i o szczęście wieczne dla ++ rodziców Moniki i Hermana
18.00(Dni Krzyżowe)W intencji rolników i działkowiczów z prośbą o Boże błogosławieństwo w pracy, odpowiednią pogodę i obfite plony.
Po Mszy św. procesja błagalna o urodzaje do krzyża obok posesji p. Kainka

WTOREK 07.05.2024 

7.00     Za + Łukasza Frydek (od uczestników pogrzebu).
18.00   (Dni Krzyżowe) W intencji rolników i działkowiczów z prośbą o Boże błogosławieństwo w pracy, odpowiednią pogodę i obfite plony.
             Po Mszy św. procesja błagalna do krzyża na wysokości gospodarstwa p. Czaja i Kansy

ŚRODA 08.05.2024 UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA ZE SZCZEPANOWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

7.00     (Dni Krzyżowe) Przez wstawiennictwo św. Józefa, św. Stanisława Bpa w intencji rolników i działkowiczów z prośbą o Boże błogosławieństwo w pracy, odpowiednią pogodę i obfite plony.
             Po Mszy św. procesja błagalna do krzyża obok kapliczki przy szkole.
18.00   Za + babcię Władysławę Opiela, za + mężów i jej rodziców o spokój duszy
             Po Mszy św. nabożeństwo majowe

CZWARTEK 09.05.2024

7.00     Za ++ z rodzin: Czech, Galgon i Rej.
16.00   Uroczystość I Spowiedzi świętej
18.00   Za + ojca Natana (w 1. rocznicę śmierci), ++ rodziców Zofię i Wiktora Kansy, ciotkę Apolonię i ++ z pokrewieństwa.
             Po Mszy św. nabożeństwo majowe

PIĄTEK 10.05.2024

7.00     Za + rodziców Stefanię i Józefa Krawczyk, brata Stanisława, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcowe.
18.00   1. Za + męża, ojca i dziadka Helmuta Wilczek, + teścia Jana Wieszołek, ++ z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące
            2. Za + Marka Skrzypczyk (w 30. dzień po śmierci).
            Po Mszy św. nabożeństwo majowe. Dziś po Mszy św. nie będzie adoracji

SOBOTA 11.05.2024

8.00     W intencji Ignacego (z okazji imienin i 18 urodzin), z prośbą o łaskę wiary i potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Ignacego.
11.00   W intencji dzieci przyjmujących I Komunię Świętą, ich rodzin i bliskich. (Grupa I).
17.00   Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą dalszą opiekę i zdrowie dla Anny Kornek z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
            Po Mszy św. nabożeństwo majowe

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12.05.2024

KOLEKTA PARAFIALNA | ZBIÓRKA DO PUSZKI NA BUDOWĘ KOŚCIOŁA ŚW. JANA PAWŁA II W OPOLU 

8.00     Za ++ mamę Marię Uchorczak (w 2. rocznicę śmierci), ojca Jana Uchorczak; ++ babcie i dziadków: Anielę, Kazimierza Uchorczak; Annę i Józefa Lesiak, ++ z pokrewieństwa oraz dusze czyśćcowe o łaskę nieba dla nich.
10.00   W intencji dzieci przyjmujących I Komunię Świętą, ich rodzin i bliskich. (Grupa II).
12.00   W 7. urodziny Mikołaja dziękując Bogu za wyleczenie z prośbą o zdrowie i wszelkie łaski dla niego oraz jego lekarzy.
16.15   Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I Komunijnych
17.00   Za + mamę Marię (w kolejną rocznicę śmierci).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.