Intencje mszalne

Intencja 11.12.2023

Poniedziałek 11.12.2023

6.30    Roraty Za + męża i ojca Józefa Podstawa w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców i teściów, ++ rodzeństwo z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
18.00  Roraty z udziałem dzieci Za + męża Konrada, ++ rodziców Jerzego i Teresę Pogrzeba, + brata Huberta, + teścia Alfonsa, ++ z obu stron.

Wtorek 12.12.2023

7.00     O łaskę nieba dla + męża Sebastiana Zdzuj, ++ rodziców Barbary i Huberta Pilarczyk, w intencji dusz czyśćcowych.
18.00  Roraty z udziałem dzieci Za ++ dziadków Eudokię i Andrzeja Walczyszyn i ++ z rodziny.

Środa 13.12.2023 św. Łucji, dziewicy i męczennicy

7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Roraty z udziałem dzieci O łaskę nieba dla ++ rodziców Apolonię i Stefana Stotko, teściów Marii i Jerzego Reinert, ciotki Marii, wujka Grzegorza, dziadków z obu stron, dusz czyśćcowych.

Czwartek 14.12.2023 św. Jana Od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

6.30    Roraty Za + Stanisława Kapela, ++ z rodzin Kapela, Rybickich i Dużyńskich.
18.00  Roraty z udziałem dzieci O dar nieba dla ++ cioci i wujka Róży i Waltra Klimke.

Piątek 15.12.2023

7.00    Za + Krzysztofa Aleksanderka (od uczestników pogrzebu).
8.30    Przedświąteczne odwiedziny chorych (ks. Marcin).
18.00  Roraty z udziałem dzieci Za + ojca i męża Lucjana Kornek, ++ z rodziny Kornek, Świerc i Moi oraz za całe ++ pokrewieństwo.
            Po Mszy św. adoracja do godz. 19.30

Sobota 16.12.2023

8.00    O dary Ducha Świętego dla dzieci: Anny i Pawła.
9.30    Przedświąteczne odwiedziny chorych (ks. Kamil)
17.00  Za + Edwarda Świtkowskiego.

III Niedziela Adwentu 17.12.2023 – Gaudete – O Sapientia

Zbiórka przed kościołem na dalsze inwestycje parafialne

8.00    Za ++ Jadwigę i Adolfa Czechowskich.
10.00  Za + ojca Mikołaja Smyk, ++ rodziców Barbarę i Józefa Joniec, Gabrielę Smyk i Andrzeja Joniec
12.00  O łaskę nieba i dar życia wiecznego dla + Romana Kirstein (intencja od rodziny Stachowskich z Leverkusen)
16.15  Nieszpory niedzielne.
17.00  Za ++ rodziców Marię i Piotra Duda, ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.