Intencje 29.04.2024

PONIEDZIAŁEK 29.04.2024 ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DOKTORA KOŚCIOŁA

7.00     Za + męża i ojca Józefa Podstawa, ++ rodziców i teściów, ++ rodzeństwo z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
18.00   Za + ojca Jana Cywka i jego ++ rodziców o łaskę nieba.

WTOREK 30.04.2024

7.00     Za + Marię i Huberta Rej, ++ z rodzin Czech i Czopka.
18.00   Za + mamę Barbarę Kołodrub (z okazji rocznicy śmierci) oraz za ++ z pokrewieństwa.

ŚRODA 01.05.2024 ŚW. JÓZEFA, RZEMIEŚLNIKA

Wotywna o św. Józefie
7.00     Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00   O łaskę nieba i radość życia wiecznego dla + Adama Krukowskiego (w dzień ziemskich urodzin).
Po Mszy św. nabożeństwo majowe

CZWARTEK 02.05.2024 ŚW. ATANAZEGO WIELKIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA | I CZWARTEK MIESIĄCA

7.00     O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
18.00   Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie Boże błogosławieństwo w 40. rocznicę ślubu Elżbiety i Józefa Zdzuj oraz za córki z rodzinami.
Po Mszy św. nabożeństwo majowe

PIĄTEK 03.05.2024 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI | I PIĄTEK MIESIĄCA

7.00     Przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski, o zgodę i pojednanie w naszej Ojczyźnie, w intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ

8.30     Pielgrzymka ślubowana do Lędzin.
10.30   Msza św. ku czci MB Wspomożenia Wiernych (w Lędzinach).

18.00   Za + Janusza Siemiankowicza (w 1. rocznicę śmierci).
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ i adoracja do 19.30

SOBOTA 04.05.2024 | I SOBOTA MIESIĄCA

7.15     Różaniec wynagradzający
8.00     W intencji wynagradzającej NMP za bluźnierstwa przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka.
               Po Mszy św. medytacja I – sobotnia.
8.45     Miesięczne odwiedziny chorych (ks. Marcin, ks. Kamil)
13.00   W intencji żyjących i ++ strażaków OSP Gosławice. (Jubileusz 100 lat OSP Gosławice).
16.00   Nauka przedchrzcielna (na plebanii).
17.00   Za + syna Krzysztofa, + synową Renatę.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 05.05.2024

KOLEKTA PARAFIALNA I DIECEZJALNA

8.00     Za ++ chrzestnych Łucję i Izydora.
10.00   Procesja wielkanocna i Msza św.
             Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Edyty i Pawła Mróz z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o zdrowie dla całej rodziny
12.00   Za ++ Danutę i Zdzisława Chałabis, córkę Bożenę, ciocię Helenę, + Wojciecha i Eugeniusza Mareczko, ++ ciocię Marię Wójcik, syna Janusza, ++ rodziców chrzestnych Zofię i Feliksa Ligaj, ++ Barbarę i Wojciecha, ++ z pokrewieństwa.
16.15   Nabożeństwo majowe
17.00   Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla rodziny Kotulla oraz dzieci z rodzinami.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.