Ogłoszenia

Ogłoszenia 20.06.2021

1. Dzisiaj o 16.15 na nieszpory niedzielne.

2. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie jutro (w poniedziałek) po Mszy św. wieczornej.

3. W środę Dzień Ojca. Na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji ojców naszej parafii.

Ogłoszenia 13.06.2021

Ksiądz Biskup wydał nowy dekret w związku ze zmianami rozporządzeń państwowych. Dwie najważniejsze zmiany to zniesienie dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i przywrócenie regularnej posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. względem chorych. Z całym dekretem można się zapoznać na stronie diecezji opolskiej

1. Dziś 13. dzień czerwca – dzień fatimski. Wieczorna Msza św. z kazaniem fatimskim o godz. 19.00, a po niej różaniec w kościele i procesja z figurą Matki Bożej i świecami wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O niesienie figury w czasie procesji prosimy tym razem przedstawicielki naszych róż różańcowych.

2. Dzisiaj w domu katechetycznym panowie z zarządu zbierają ofiary na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego. W duchu odpowiedzialności i solidarności apelujemy do osób mających groby bliskich na naszej nekropolii o uregulowanie należności. Dziękujemy za zrozumienie.

Ogłoszenia 06.06.2021

1. Gościmy dziś ks. neoprezbitera Michała Banasia. Przez cały dzień głosi Słowo Boże, a po Mszach Świętych można przyjąć błogosławieństwo prymicyjne.

2. Do czwartku po Mszach św. wieczornych (w niedzielę w ramach nabożeństwa o 16.15) litania do NSPJ i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, służbę liturgiczną, panów do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Wprowadzenie do Słowa Bożego w kościele, potem czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i czas dzielenia.

Ogłoszenia 30.05.2021

1. Dziś o 15.00 w nowej parafii św. Jana Pawła II (oo. oblaci, ul. Witosa) koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego kościoła. W związku z tą uroczystością nie będzie dzisiaj nabożeństwa popołudniowego.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej ostatnie nabożeństwa majowe. Od wtorku rozpoczynamy czerwiec, w którym szczególnie czcimy NSPJ. Przez cały miesiąc po Mszach wieczornych będziemy modlić się Litanią do NSPJ. Od poniedziałku adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie tylko w piątki po Mszy św. wieczornej (do godz. 19.30).

3. We wtorek 1 czerwca – Dzień Dziecka. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo dzieci.

Ogłoszenia 24.05.2021

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzisiaj (w niedzielę) o 16.15, w tygodniu – po wieczornej Mszy św. Szczególną intencją tegorocznych nabożeństw jest modlitwa o ustanie epidemii.

2. W poniedziałek w Kamieniu Śląskim rejonowe spotkanie rolników. Msza św. o godz. 10.00.

3. W środę Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną do wspólnej modlitwy w intencji naszych mam.

Ogłoszenia 16.05.2021

1. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.
2. 
Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzisiaj (w niedzielę) o 16.15, w tygodniu – po wieczornej Mszy św. Szczególną intencją tegorocznych nabożeństw jest modlitwa o ustanie epidemii. Modlimy się również za dzieci I Komunijne i ich bliskich, oraz w intencji młodzieży przystępującej do sakramentu Bierzmowania.
3. Dzieci, które wczoraj przyjęły I Komunię Św. od poniedziałku do piątku będą przeżywać swój biały tydzień.

Ogłoszenia 09.05.2021

1. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzisiaj (w niedzielę) o 16.15, w tygodniu – po wieczornej Mszy św. Szczególną intencją tegorocznych nabożeństw jest modlitwa o ustanie epidemii.
3. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej procesje błagalne o urodzaje w ramach dni krzyżowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy naszych rolników i działkowców. Prosimy o zachowanie zaleceń sanitarnych. W razie niepogody będziemy modlić się w kościele.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account