2019

Ogłoszenia 29.12.2019

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia parafialnych obchodów Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękuję tym wszystkim, którzy zadbali o piękno swoich serc przez sakrament pokuty i Komunię Świętą, a także tym, którzy zadbali o zewnętrzną oprawę w naszej świątyni.
  Nasza radość trwa nadal, aż do 1 stycznia ? Uroczystości Matki Bożej Rodzicielki. W tym dniu Msze św. o 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00
 2. Wczoraj rozpoczęliśmy tegoroczne odwiedziny kolędowe. Cieszymy się na możliwość odwiedzenia Was w Waszych domach i wejdziemy wszędzie tam, gdzie zastaniemy otwarte drzwi. Będziemy też wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania naszej parafii. W czasie kolędy będziemy także odprawiać Msze święte w intencjach odwiedzanych rodzin.
  Podsumowanie tegorocznej kolędy i możliwość złożenia ofiary pokolędowej będzie w niedzielę 26 stycznia. Tegoroczną ofiarę kolędową przeznaczamy na okna w domu katechetycznym, a także na remont piwnicy na plebanii.
 3. Niestety nie udało się uniknąć drobnych nieścisłości w planie kolędy. Korekta, a właściwie doprecyzowanie numerów domów jest na planie z tyłu kościoła i na naszej stronie internetowej. Zmiany są zaznaczone kolorem czerwonym.
 4. W ostatnim dniu starego roku zapraszamy na godz. 16.30, na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno ? przebłagalne.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do (jeśli trzeba) skorzystania z sakramentu pokuty, a przede wszystkim przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszej parafii: Gosławickie kolędowanie w niedzielę 12 stycznia ? koncert kolęd zespołu Chwila Nieuwagi, a 19 stycznia ? Koncert Świąteczny zespołu dziecięcego ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Okres kolędowy zakończymy 2 lutego. W tym dniu na 15.00 zapraszamy na wspólne rodzinne kolędowanie.
 7. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Szczególne podziękowania dla wszystkich dobrodziejów, którzy pomogli w przygotowaniu paczek dla dzieci w czasie rorat, a także dla wszystkich, którzy wczoraj pracowali przy budowie naszej parafialnej stajenki.
 8. Informujemy, że od tego tygodnia w kancelarii parafialnej będzie można składać ofiarę za posługi duszpasterskie także w formie płatności bezgotówkowych.

Ogłoszenia 22.12.2019

1. Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznych roratach. Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców i dziadków, którzy umożliwili swoim dzieciom uczestnictwo w Mszach św. roratnich. Zapraszamy na ostatnie w tym roku roraty dla dzieci jutro o o 18.00. Jutro i pojutrze o 6.30 roraty dla dorosłych i młodzieży.

2. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Narodzenia Pańskiego. Okazja do spowiedzi:

 • Niedziela                       15.00 ? 17.00
 • Poniedziałek 23.12.     17.30 ? 20.00 (lub ostatniego penitenta)
 • Wtorek 24.12                6.30 ? 11.00

Ogłoszenia 8.12.2019

1. Obchodzimy dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne Dzieci Maryi. W czasie dzisiejszych nieszporów nastąpi przyjęcie nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi. Dziewczynom życzymy obfitości Bożych Łask i opieki Matki Bożej.  
2. Gościmy dziś ks. Bogusława Króla, proboszcza parafii 
na Górce w Opolu. Cały dzień głosi dziś Słowo Boże i zbiera datki na pomoc najstarszej opolskiej parafii.  
3. Przez cały tydzień zapraszamy na roraty. 
Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00;?roraty dla dorosłych?i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 6.30 

Ogłoszenia 1.12.2019

1. Zachęcamy do przeżycia Adwentu jako czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i na Święta Narodzenia Pańskiego. Warto skorzystać z sakramentu pokuty, zastanowić się nad konkretnymi postanowieniami adwentowymi. Zapraszamy również do uczestnictwa w Roratach.?Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00;?roraty dla dorosłych?i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 6.30. Zachęcamy również, by powstrzymać się z dekoracją naszych domów do ostatniego tygodnia Adwentu.  

2. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy Was zaprosić do podzielenia się słodyczami czy innymi drobnymi gadżetami, które posłużą jako nagrody dla naszych najmłodszych dzieci ? uczestników rorat. Wielkie Bóg zapłać! 

3. W czasie dzisiejszych nieszporów poświęcimy wieńce, lampiony, opłatki. 
4. Zainteresowanych pogłębioną lekturą Pisma Świętego ks. Marcin zaprasza na spo
tkanie Kręgu biblijnego w poniedziałek po mszy wieczornej (plebania).  
5. Kandydatów do bierzmowania
 z klasy 8 SP i 1 Liceum, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00. Kandydatów z klasy 6 SP zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej. 
6. W tym tygodniu przypada 
pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. 
7. Wszystkich członków Róż różańcowych zapraszamy na spotkanie w sobotę po Mszy św. porannej. 
8. Naszych chorych
 z Komunią św. odwiedzimy 19 i 20 grudnia. 
9. Z tyłu kościoła nasz parafialny Caritas rozprowadza świece wigilijne, opłatki i 
ciasteczka. Nasze Marianki przygotowały zaś kartki i świece świąteczne, które będzie można nabyć za tydzień. 
10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Bogusława Króla, nowego proboszcza parafii 
na Górce. Będzie głosił w tym dniu Słowo Boże, a po Mszy będzie prosił o wsparcie dla najstarszej opolskiej parafii, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. 
11. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na inwestycje parafialne.
Dziś kolekta diecezjalna. Za tydzień kolekta parafialna na ogrzewanie kościoła.  
12. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św.
 
13. Od 10 do 12 grudnia w Domu rekolekcyjnym w 
Miedonii k. Raciborza odbędą się rekolekcje dla rolniczekZgłoszenia telefonicznie: 32 41 51?386. 
14. Studentów i młodzież pracującą
 DA Resurrexit zaprasza na rekolekcje adwentowe: pt.: Bezpłatne badanie sumienia, które odbędą się od 2 do 4 grudnia, w kościele seminaryjnym (Drzymały 1a). Rozpoczęcie codziennie o godz. 19.30. Prowadzi ks. Piotr Morciniec. 
15. Tegoroczny 
Remont Małżeński ? adwentowe rekolekcje dla małżeństw, odbędzie się 13 ? 15.12.2019 w kościele seminaryjnym (ul. Drzymały 1a) Szczegóły na plakacie. 

Ogłoszenia 15.12.2019

 1. Serdecznie zapraszamy na roraty. Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; roraty dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 6.30.
 2. Spotkanie Kręgu biblijnego w poniedziałek po mszy wieczornej (plebania).
 3. Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 i 1  zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19.00
 4. Przedszkolaki z naszego gosławickiego przedszkola zapraszają na przygotowane przez nie jasełka w środę o godz. 16.15 w kościele.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account