Ogłoszenia 29.12.2019

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia parafialnych obchodów Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękuję tym wszystkim, którzy zadbali o piękno swoich serc przez sakrament pokuty i Komunię Świętą, a także tym, którzy zadbali o zewnętrzną oprawę w naszej świątyni.
  Nasza radość trwa nadal, aż do 1 stycznia ? Uroczystości Matki Bożej Rodzicielki. W tym dniu Msze św. o 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00
 2. Wczoraj rozpoczęliśmy tegoroczne odwiedziny kolędowe. Cieszymy się na możliwość odwiedzenia Was w Waszych domach i wejdziemy wszędzie tam, gdzie zastaniemy otwarte drzwi. Będziemy też wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania naszej parafii. W czasie kolędy będziemy także odprawiać Msze święte w intencjach odwiedzanych rodzin.
  Podsumowanie tegorocznej kolędy i możliwość złożenia ofiary pokolędowej będzie w niedzielę 26 stycznia. Tegoroczną ofiarę kolędową przeznaczamy na okna w domu katechetycznym, a także na remont piwnicy na plebanii.
 3. Niestety nie udało się uniknąć drobnych nieścisłości w planie kolędy. Korekta, a właściwie doprecyzowanie numerów domów jest na planie z tyłu kościoła i na naszej stronie internetowej. Zmiany są zaznaczone kolorem czerwonym.
 4. W ostatnim dniu starego roku zapraszamy na godz. 16.30, na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno ? przebłagalne.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do (jeśli trzeba) skorzystania z sakramentu pokuty, a przede wszystkim przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszej parafii: Gosławickie kolędowanie w niedzielę 12 stycznia ? koncert kolęd zespołu Chwila Nieuwagi, a 19 stycznia ? Koncert Świąteczny zespołu dziecięcego ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Okres kolędowy zakończymy 2 lutego. W tym dniu na 15.00 zapraszamy na wspólne rodzinne kolędowanie.
 7. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Szczególne podziękowania dla wszystkich dobrodziejów, którzy pomogli w przygotowaniu paczek dla dzieci w czasie rorat, a także dla wszystkich, którzy wczoraj pracowali przy budowie naszej parafialnej stajenki.
 8. Informujemy, że od tego tygodnia w kancelarii parafialnej będzie można składać ofiarę za posługi duszpasterskie także w formie płatności bezgotówkowych.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.