Ogłoszenia 27.09.2020

1. Rodziców i dzieci, które chcą przyjąć I Komunię św. w maju 2021 roku zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 15.00 i spotkanie w domu katechetycznym

2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – w poniedziałek o godz. 19.00.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII – w środę o godz. 19.00

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego – w czwartek po Mszy św. wieczornej i różańcu.

5. Wyjazd kandydatów do bierzmowania z klasy VI – w piątek o godz. 16.00.

6. W czwartek o 19.15 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII (w domu katechetycznym).

7. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów – w sobotę o 9.00. Zapraszamy chłopców, którzy chcą dołączyć do wspólnoty ministranckiej.

8. Rodziców i – jeśli to możliwe – chrzestnych dzieci, które mają przyjąć w najbliższym czasie chrzest, a także osoby, które w najbliższym czasie mają być chrzestnymi w innych parafiach, zapraszamy w sobotę 3.10 o godz. 16.00 na naukę przedchrzcielną (na plebanii).

9. W czwartek rozpoczyna się październik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 15.00. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci.

10. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w czwartek od godziny 8.30. W związku ze stanem epidemii nadal obowiązują każdorazowe zgłoszenia indywidualne w kancelarii/zakrystii.

11. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

12. W sobotę o 7.15 – różaniec wynagradzający, a po Mszy św. – medytacja I-sobotnia.

13. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne, za ofiarę na konto/z ofiaromatu. Szczególne podziękowania również dla Dzieci I Komunijnych, które ofiarowały na Misje (Peru, Papua Nowa Gwinea) i jako pomoc dla sierocińca w Betlejem 1560 PLN.

14. Można już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Można to zrobić osobiście w kancelarii parafialnej, ale także mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź telefonicznie (w godzinach pracy kancelarii). Szczególnie prosimy o wcześniejsze zamawianie intencji przez osoby, które obchodzić będą różnego rodzaju uroczystości rodzinne i jubileusze.

15. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

16. Podobnie jak w latach ubiegłych, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna, planujemy rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 16–22.01.2021 (ferie zimowe). Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

17. W odpowiedzi na prośbę Głównego Urzędu Statystycznego przypominamy rolnikom o trwających Powszechnym Spisie Rolnym 2020 i gorąco zachęcamy do udziału w tym najważniejszym badaniu rolniczym w Polsce. Udział w spisie jest obowiązkowy i można go dokonać w formie samospisu internetowego, telefonicznego lub bezpośrednio w urzędzie gminy. Metodami uzupełniającymi będzie telefoniczny bądź bezpośredni kontakt rachmistrzów z właścicielami gospodarstw rolnych po 1 października br. Szczegóły podano na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account