2021

Ogłoszenia 27.12.2021

 1. Od 15 grudnia weszły w życie nowe rozporządzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. W związku z tym w kościołach została ograniczona liczba osób do 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących, nie wliczając w te limity osób zaszczepionych. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dezynfekcję rąk i zasłanianie maseczką nosa i ust w kościele.
 2. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach świętych poświęcenie wina

Ogłoszenia 19.12.2021

 1. Od 15 grudnia weszły w życie nowe rozporządzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. W związku z tym w kościołach została ograniczona liczba osób do 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących, nie wliczając w te limity osób zaszczepionych. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dezynfekcję rąk i zasłanianie maseczką nosa i ust w kościele.
 2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 18.00 (z kazaniem dla dzieci). Roraty dla dorosłych i młodzieży: w poniedziałek i czwartek o 6.30.
 3. Okazja do spowiedzi przed świętami
  Od poniedziałku do czwartku:

  rano – pół godziny przed Mszą św. 
  wieczorem – od 17.00 do 20.00 (do ostatniego penitenta).
  w Wigilię – spowiedź do godz. 9.30.
  Pamiętajmy o należytym przygotowaniu, zrobieniu rachunku sumienia, pomyśleniu o postanowieniu poprawy, a także zadośćuczynieniu Panu Bogu i bliźniemu.

Ogłoszenia 12.12.2021

 1. Od 15 grudnia wchodzą w życie nowe rozporządzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. W związku z tym w kościołach została ograniczona liczba osób do 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących, nie wliczając w te limity osób zaszczepionych. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dezynfekcję rąk i zasłanianie maseczką nosa i ust w kościele.
 2. W piątek ukazał się nowy dekret księdza Biskupa, który w związku z sytuacją epidemiczną odwołuje tegoroczne odwiedziny kolędowe. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy zaprosić Was w tych dniach do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. kolędowych. Będziemy je sprawować za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Plan tych Mszy będzie zamieszczony w następnym wydaniu naszej gazetki parafialnej.
 3. Dziś o 15.00 w domu katechetycznym misyjne spotkanie z naszą parafianką p. Agatą Szpulak. Z tyłu kościoła jest wystawiona skarbonka, do której można złożyć ofiarę na potrzeby jej pracy misyjnej w Boliwii.
 4. O 16.15 nieszpory adwentowe, w trakcie których zostanie zaprzysiężona nowa Parafialna Rada Duszpasterska, a potem krótkie spotkanie na plebani.

Ogłoszenia 05.12.2021

 1. Od 1 grudnia weszły w życie nowe rozporządzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. W związku z tym w kościołach została ograniczona liczba osób do 50% dostępnych miejsc siedzących i stojących, nie wliczając w te limity osób zaszczepionych. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dezynfekcję rąk i zasłanianie maseczką nosa i ust w kościele.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Listę osób, które wybrano do Rady publikujemy w naszej gazetce i na stronie internetowej. Za tydzień na nabożeństwie popołudniowym – zaprzysiężenie nowej rady, a potem pierwsze spotkanie.

Ogłoszenia 28.11.2021

 1. Dziś kolejny etap wyborów do PRD – spośród zaproponowanych kandydatów wybieramy członków PRD. Każdy dorosły parafianin może/powinien wziąć udział w wyborach. Na karcie do głosowania należy postawić znak X przy nazwiskach maksymalnie 3 kandydatów. Zaznaczenie więcej niż 3 kandydatów albo niezaznaczenie żadnego z kandydatów oznacza oddanie głosu nieważnego.
 2. Rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 18.00 (z kazaniem dla dzieci). Roraty dla dorosłych i młodzieży: w poniedziałek i czwartek o 6.30.
  Dla dzieci uczestniczących w roratach chcemy przygotować okolicznościowe słodkie upominki. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podzielenia się słodyczami na ten cel.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2018 Parafia WNMP Opole-Gosławice - ŁW
Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.