Ogłoszenia 21.11.2021

1. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i tym, którzy zgodzili się kandydować. W gazetce jest opublikowana lista kandydatów, których zaproponowano co najmniej trzy razy, a także tych, którzy zostali zaproponowani przez ks. Proboszcza. Przy ich nazwiskach są podane także ulice zamieszkania. Spośród tych kandydatów w przyszłą niedzielę będziemy wybierać członków PRD.
  2. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przyjmą I komunię św. zapraszamy na dzisiejsze nieszpory o 16.15, a potem spotkanie w domu katechetycznym.
  3. Gościmy dziś p. Krzysztofa Sietczyńskiego, przedstawiciela Rycerzy Kolumba, który zaprasza naszych mężczyzn do wstąpienia w szeregi tej wspólnoty. O 18.00 w domu katechetycznym spotkanie informacyjne dla mężczyzn.
  4. Małżonków, którzy pragną pogłębić swoją więź małżeńską, zapraszamy do włączenia się w tegoroczny cykl formacyjny Kana Welcome. Pierwsze spotkanie dziś o godz. 19.00 na plebanii.

Ogłoszenia 14.11.2021

1. Do dzisiaj można zgłaszać jeszcze kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki i długopisy, na których prosimy, by wpisać wyraźnie imiona i nazwiska proponowanych osób (ewentualnie ulicę zamieszkania – nie musi być dokładny adres).
  2. Naszych seniorów zapraszamy na zajęcia gimnastyczne, we wtorek w godzinach od 18.30 do 19.30 (duża sala domu katechetycznego)
  3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasa I szkoły średniej – poniedziałek 18.30; klasa VIII szkoły podstawowej – środa 18.30.

Ogłoszenia 31.10.2021

1. O 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. wieczornej. O godz. 14.30 nabożeństwa żałobne na naszych cmentarzach przy ul. Wygonowej oraz na Grobli. O 19.30 zapraszamy na nasz cmentarz parafialny na nabożeństwo wieczorne (zamyślenia połączone z muzyką).
  3. We wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. wieczorną, którą odprawimy w intencji wszystkich naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy od listopada zeszłego roku. Po Mszy św. udamy się z procesją na dawny cmentarz parafialny przy ul. Brzozowej, gdzie będziemy modlić się za spoczywających tam zmarłych, a także za wszystkich naszych bliskich zmarłych.

Ogłoszenia 24.10.2021

Rosary

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dziś o godz. 16.15. W tygodniu po Mszach św. wieczornych, w sobotę po Mszy św. porannej.
  2. Kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej szkoły średniej zapraszamy w poniedziałek na nabożeństwo różańcowe o 18.30, a potem spotkanie na plebanii. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII SP zapraszamy na różaniec o 18.30, a potem spotkanie w domu katechetycznym.
  3. Próba chóru we wtorek o godz. 19.15.
  4. Spotkanie kręgu biblijnego w środę o 19.15.

Ogłoszenia 07.11.2021

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy Kiermasz, czyli rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Dzisiejsza uroczystość to okazja do wdzięczności Bogu i ludziom, za miejsce, w którym od 88 lat gromadzimy się jako wspólnota parafialna na modlitwie. Jest to także sposobność, by podziękować tym wszystkim, którzy dzisiaj troszczą się o życie naszej wspólnoty parafialnej, angażują się w spotkania i inicjatywy duszpasterskie, dbają o wymiar materialny naszej świątyni. Za te wszystkie zaangażowania bardzo Wam dziękujemy.
  2. Zapraszamy na zaduszki poetycko-muzyczne (koncert połączony z modlitwą za wszystkich zmarłych z naszej parafii) dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 (w kościele).
  3. Ksiądz biskup ogłosił rozpoczęcie od dzisiaj procesu wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Przez cały nadchodzący tydzień można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki i długopisy, na których prosimy, by wpisać wyraźnie imiona i nazwiska proponowanych osób (ewentualnie ulicę zamieszkania – nie musi być dokładny adres).
  4. Jutro całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy porannej i będzie ona trwała aż do Mszy wieczornej z przerwą w godzinach 10.30–12.30 (w związku z pogrzebem). Z tyłu kościoła jest wyłożona lista, na której można zaznaczyć swoją obecność w poszczególnych godzinach dnia. Na zakończenie adoracji od 17.00 będziemy modlić się różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account