Ogłoszenia 05.12.2021

 1. Od 1 grudnia weszły w życie nowe rozporządzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. W związku z tym w kościołach została ograniczona liczba osób do 50% dostępnych miejsc siedzących i stojących, nie wliczając w te limity osób zaszczepionych. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dezynfekcję rąk i zasłanianie maseczką nosa i ust w kościele.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Listę osób, które wybrano do Rady publikujemy w naszej gazetce i na stronie internetowej. Za tydzień na nabożeństwie popołudniowym – zaprzysiężenie nowej rady, a potem pierwsze spotkanie.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 18.00 (z kazaniem dla dzieci). Roraty dla dorosłych i młodzieży: w poniedziałek i czwartek o 6.30.
  Dla dzieci uczestniczących w roratach przygotowujemy okolicznościowe słodkie upominki. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podzielenia się słodyczami na ten cel.
  Dzieci przebywające w kwarantannie zachęcamy do uczestnictwa w roratach on-line poprzez transmisję internetową. Rodziców prosimy o zabranie planszy roratnich do domu. Brakujące nalepki będą czekać na dzieci w zakrystii.
 4. Od poniedziałku do piątku na naszej stronie ukazuje się Adwentowa Bajka na dobranoc przygotowana przez grupę naszych parafian.
 5. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie Rycerzy Kolumba dziś o 18.00 w domu katechetycznym.
 6. Spotkanie kręgu biblijnego – poniedziałek po Mszy wieczornej.
 7. Naszych seniorów zapraszamy na zajęcia gimnastyczne, we wtorek w godzinach od 18.30 do 19.30 (duża sala domu katechetycznego).
 8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasa I szkoły średniej – poniedziałek o 18.45, klasa 6 i 7 szkoły podstawowej we wtorek po Mszy św. roratniej – spotkanie w kościele.
 9. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji wspólnoty Dzieci Maryi. W tym dniu kończy się także Rok św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz odmówimy akt poświęcenia naszej ojczyzny opiece św. Józefa.
 10. Kurs tańca towarzyskiego – czwartek, godz. 20.00.
 11. Próba chóru – piątek o godz. 19.00.
 12. Spotkanie dla ministrantów i chłopców pragnących dołączyć do grona ministrantów w sobotę o godz. 9.15, spotkanie lektorów – sobota o godz. 10.00.
 13. Parafialna potańcówka – w sobotę od 20.00 do 22.00.
 14. W przyszłą niedzielę o 15.00 zapraszamy na spotkanie misyjne z naszą parafianką p. Agatą Szpulak, która wkrótce wraca do pracy misyjnej w Boliwii w diecezji pochodzącego z naszej diecezji biskupa Antoniego Rejmana. Chcemy także jako parafia wspomóc jej pracę misyjną. Będzie taka możliwość w przyszłym tygodniu po mszach świętych.
 15. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w piątek 17 grudnia. Osoby nie będące na stałej liście odwiedzanych chorych można już zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 16. Jeśli chodzi o tegoroczne odwiedziny kolędowe, ks. Biskup podejmie decyzję co do ich formy po 10 grudnia, biorąc pod uwagę bieżącą sytuację epidemiczną i prognozy rozwoju sytuacji epidemicznej.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: 3100 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 400 PLN i 30 Euro. Dziś i za tydzień kolekta parafialna. Dziś także zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ojcowie oblaci rozprowadzają dziś kalendarze misyjne.
 18. Z tyłu kościoła jest do nabycia książka o sakramencie namaszczenia chorych w cenie 6 PLN. W zakrystii są już do nabycia opłatki (ofiara dobrowolna na wymianę pieca CO w domu katechetycznym) oraz świece Caritas (duża 12 PLN, mała 5 PLN). Są także kartki świąteczne (1,5 PLN). Za tydzień nasze marianki zapraszają na kiermasz przedświąteczny.
 19. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 20. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01.–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.