Ogłoszenia 07.11.2021

 1. Dziś w naszej parafii obchodzimy Kiermasz, czyli rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Dzisiejsza uroczystość to okazja do wdzięczności Bogu i ludziom, za miejsce, w którym od 88 lat gromadzimy się jako wspólnota parafialna na modlitwie. Jest to także sposobność, by podziękować tym wszystkim, którzy dzisiaj troszczą się o życie naszej wspólnoty parafialnej, angażują się w spotkania i inicjatywy duszpasterskie, dbają o wymiar materialny naszej świątyni. Za te wszystkie zaangażowania bardzo Wam dziękujemy.
 2. Zapraszamy na zaduszki poetycko-muzyczne (koncert połączony z modlitwą za wszystkich zmarłych z naszej parafii) dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 (w kościele).
 3. Ksiądz biskup ogłosił rozpoczęcie od dzisiaj procesu wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Przez cały nadchodzący tydzień można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki i długopisy, na których prosimy, by wpisać wyraźnie imiona i nazwiska proponowanych osób (ewentualnie ulicę zamieszkania – nie musi być dokładny adres).
 4. Jutro całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy porannej i będzie ona trwała aż do Mszy wieczornej z przerwą w godzinach 10.30–12.30 (w związku z pogrzebem). Z tyłu kościoła jest wyłożona lista, na której można zaznaczyć swoją obecność w poszczególnych godzinach dnia. Na zakończenie adoracji od 17.00 będziemy modlić się różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. Naszych seniorów zapraszamy na zajęcia gimnastyczne, które odbywać się będą we wtorki w godzinach od 18.30 do 19.30. Zajęcia będą prowadzone przez wykfalifikowaną panią trener.
 6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasa I szkoły średniej – poniedziałek 18.30; klasa VIII szkoły podstawowej – środa 18.30.
 7. Chórzystów i chórzystki oraz wszystkich chcących dołączyć do wspólnego śpiewu zapraszamy na próbę we wtorek po Mszy wieczornej.
 8. Spotkanie Kręgu biblijnego – w środę po Mszy wieczornej.
 9. Kurs tańca towarzyskiego – czwartek, godz. 20.00.
 10. Parafialna potańcówka w sobotę od 20.00 do 22.00.
 11. Dzieci i wszystkich parafian zapraszamy na spotkanie ze św. Marcinem w przyszłą niedzielę o 16.00.
 12. Za tydzień będziemy gościć także kilka osób związanych ze wspólnotą La’Arche opiekującą się osobami z niepełnosprawnościami. Będą opowiadać o planach powstania domu wspólnoty w Opolu.
 13. Osoby zainteresowane bieżącymi sprawami związanymi z życiem naszej dzielnicy zapraszamy na spotkanie/konsultacje Rady Dzielnicy, które odbędą się we wtorek 9.11, w godz. 18.00–19.00 w remizie naszej OSP.
 14. Osoby dorosłe (po szkole średniej), które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania lub chrztu św. zapraszamy na spotkania Katechumenatu dla dorosłych, które rozpoczynają się jutro (8.11) o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy parafii św. Piotra i Pawła.
 15. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolniczek w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni, które odbędą od wtorku 7 grudnia 2021 r. do czwartku 9 grudnia 2021 r. Zgłoszenia u ks. Łukasza Michalika (tel. 32 41 51 386 lub 665 379 551; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub u ks. Damiana Rangosza (tel. 32 419 80 48, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 16. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: Ofiara z niedzieli: 3624 PLN i 7 euro. Ofiara z Uroczystości Wszystkich Świętych: 2461 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1105 PLN. Dziś i za tydzień kolekta parafialna. Za tydzień zbiórka do skarbonki na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 17. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 18. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.