Ogłoszenia 10.10.2021

 1. Dziś Niedziela Papieska. Po Mszach można nabyć kremówki rozprowadzane przez nasze marianki, a także wspomóc Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W czasie Mszy św. o 10.30 śpiewać będzie chór parafialny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dziś o godz. 16.15. W tygodniu po Mszach św. wieczornych, w sobotę po Mszy św. porannej.
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w środę o 18.00. Tym razem o poniesienie figury prosimy kobiety. W czasie Mszy św. będzie można złożyć ofiarę – podziękowanie dla ks. Mateusza Mytnika, który w tym roku głosił kazania fatimskie.
 4. W związku z kursem formacyjnym ks. Dawida nie będzie w tym tygodniu spotkań chóru i kręgu biblijnego.
 5. W piątek i sobotę – wyjazd młodzieży z klas 6 i 7 do Jarnołtowa na rekolekcje w ramach przygotowania do bierzmowania. Koszt 50 złoty, zapisy w zakrystii, wyjazd w piątek o godz. 14.30.
 6. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.15, lektorów
  o godz. 10.00.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele parafialne: 3468 PLN i 8 euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1210 PLN. Dziś kolekta parafialna, za tydzień kolekta gospodarcza (na wymianę kotła CO w domu katechetycznym).
 8. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 9. W niedzielę 17 października o godz. 18.00 zapraszamy na wspólne wyjście do kina na film Fatima. Cena biletu 14 PLN, zapisy w zakrystii/kancelarii.
 10. W niedzielę 17 października rozpocznie się etap diecezjalny synodu «Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja». Zainauguruje go uroczysta Msza św. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej, której będzie przewodniczył biskup opolski. Ksiądz biskup Andrzej Czaja zaprasza do udziału w niej przedstawicieli duchowieństwa, osób życia konsekrowanego, reprezentacje wspólnot religijnych, młodzieży, parafialnych rad duszpasterskich i wszystkich wiernych świeckich.
 11. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie
  7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.