Ogłoszenia 19.12.2021

1. Od 15 grudnia weszły w życie nowe rozporządzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. W związku z tym w kościołach została ograniczona liczba osób do 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących, nie wliczając w te limity osób zaszczepionych. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dezynfekcję rąk i zasłanianie maseczką nosa i ust w kościele.
  2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 18.00 (z kazaniem dla dzieci). Roraty dla dorosłych i młodzieży: w poniedziałek i czwartek o 6.30.
  3. Okazja do spowiedzi przed świętami
    Od poniedziałku do czwartku:

rano – pół godziny przed Mszą św.
    wieczorem – od 17.00 do 20.00 (do ostatniego penitenta).
    w Wigilię – spowiedź do godz. 9.30.
    Pamiętajmy o należytym przygotowaniu, zrobieniu rachunku sumienia, pomyśleniu o postanowieniu poprawy, a także zadośćuczynieniu Panu Bogu i bliźniemu.
  4. Zapraszamy do budowania naszej parafialnej szopki w środę 22.12 od godz. 10.00.
  5. Tradycyjnie w Wigilię zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i do religijnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, przełamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. Naszą parafialną pasterkę odprawimy o godz. 23.00. Po pasterce zapraszamy na plac za kościołem na wspólne kolędowanie. Można przynieść kilka pierników itp.
  6. Przyszła niedziela jest jednocześnie Niedzielą Świętej Rodziny. W tym dniu w czasie Mszy św. zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Szczególnie chcemy modlić się za wszystkie te małżeństwa i rodziny, które przeżywają kryzysy.
  7. 27 grudnia poświęcenie wina.
  8. 28 grudnia zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. w ich intencji o godz. 9.00. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
  9. W ostatni dzień roku zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 17.00, a po niej krótkie nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne za kończący się rok.
  10. W sobotę 1 stycznia – uroczystość nakazana Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwsza Msza św. o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o 7.00, a także tradycyjnie odprawianej w tym dniu Mszy św. o 15.00 – zapraszamy na Mszę św. wieczorną o 17.00 – jak w każdą sobotę.
  11. W naszej gazetce jest zamieszczony program Mszy św. kolędowych, które będziemy sprawować w Waszej intencji w okresie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy na nie w miarę możliwości przedstawicieli poszczególnych rodzin.
    W gazetce jest także obrzęd błogosławieństwa domu/mieszkania do samodzielnego odprawienia przez domowników. W czasie Mszy kolędowych będą przygotowane zestawy kolędowe z kredą, odrobiną kadziła i węgielkiem.
    Moderatorki róż różańcowych prosimy o dostarczenie zaktualizowanych list poszczególnych róż.
  12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: 3066 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1770 PLN. Podziękowanie również za ofiarę na misje dla naszej parafianki p. Agaty: 7550 PLN. Dziś kolekta gospodarcza i zbiórka do skarbonki na remont katedry opolskiej.
  13. W zakrystii są do nabycia opłatki (ofiara dobrowolna na wymianę pieca CO w domu katechetycznym) oraz świece Caritas (duża 12 PLN, mała 5 PLN). Są także kartki świąteczne (1,5 PLN), są też świece parafialne (20 PLN).
  14. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  15. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01.–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).