Ogłoszenia 19.12.2021

 1. Od 15 grudnia weszły w życie nowe rozporządzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. W związku z tym w kościołach została ograniczona liczba osób do 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących, nie wliczając w te limity osób zaszczepionych. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dezynfekcję rąk i zasłanianie maseczką nosa i ust w kościele.
 2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 18.00 (z kazaniem dla dzieci). Roraty dla dorosłych i młodzieży: w poniedziałek i czwartek o 6.30.
 3. Okazja do spowiedzi przed świętami
  Od poniedziałku do czwartku:

  rano – pół godziny przed Mszą św. 
  wieczorem – od 17.00 do 20.00 (do ostatniego penitenta).
  w Wigilię – spowiedź do godz. 9.30.
  Pamiętajmy o należytym przygotowaniu, zrobieniu rachunku sumienia, pomyśleniu o postanowieniu poprawy, a także zadośćuczynieniu Panu Bogu i bliźniemu.
 4. Zapraszamy do budowania naszej parafialnej szopki w środę 22.12 od godz. 10.00.
 5. Tradycyjnie w Wigilię zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i do religijnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, przełamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. Naszą parafialną pasterkę odprawimy o godz. 23.00. Po pasterce zapraszamy na plac za kościołem na wspólne kolędowanie. Można przynieść kilka pierników itp.
 6. Przyszła niedziela jest jednocześnie Niedzielą Świętej Rodziny. W tym dniu w czasie Mszy św. zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Szczególnie chcemy modlić się za wszystkie te małżeństwa i rodziny, które przeżywają kryzysy.
 7. 27 grudnia poświęcenie wina.
 8. 28 grudnia zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. w ich intencji o godz. 9.00. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
 9. W ostatni dzień roku zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 17.00, a po niej krótkie nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne za kończący się rok.
 10. W sobotę 1 stycznia – uroczystość nakazana Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwsza Msza św. o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o 7.00, a także tradycyjnie odprawianej w tym dniu Mszy św. o 15.00 – zapraszamy na Mszę św. wieczorną o 17.00 – jak w każdą sobotę.
 11. W naszej gazetce jest zamieszczony program Mszy św. kolędowych, które będziemy sprawować w Waszej intencji w okresie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy na nie w miarę możliwości przedstawicieli poszczególnych rodzin.
  W gazetce jest także obrzęd błogosławieństwa domu/mieszkania do samodzielnego odprawienia przez domowników. W czasie Mszy kolędowych będą przygotowane zestawy kolędowe z kredą, odrobiną kadziła i węgielkiem.
  Moderatorki róż różańcowych prosimy o dostarczenie zaktualizowanych list poszczególnych róż.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: 3066 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1770 PLN. Podziękowanie również za ofiarę na misje dla naszej parafianki p. Agaty: 7550 PLN. Dziś kolekta gospodarcza i zbiórka do skarbonki na remont katedry opolskiej.
 13. W zakrystii są do nabycia opłatki (ofiara dobrowolna na wymianę pieca CO w domu katechetycznym) oraz świece Caritas (duża 12 PLN, mała 5 PLN). Są także kartki świąteczne (1,5 PLN), są też świece parafialne (20 PLN).
 14. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 15. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01.–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.