Ogłoszenia 21.11.2021

 1. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i tym, którzy zgodzili się kandydować. W gazetce jest opublikowana lista kandydatów, których zaproponowano co najmniej trzy razy, a także tych, którzy zostali zaproponowani przez ks. Proboszcza. Przy ich nazwiskach są podane także ulice zamieszkania. Spośród tych kandydatów w przyszłą niedzielę będziemy wybierać członków PRD.
 2. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przyjmą I komunię św. zapraszamy na dzisiejsze nieszpory o 16.15, a potem spotkanie w domu katechetycznym.
 3. Gościmy dziś p. Krzysztofa Sietczyńskiego, przedstawiciela Rycerzy Kolumba, który zaprasza naszych mężczyzn do wstąpienia w szeregi tej wspólnoty. O 18.00 w domu katechetycznym spotkanie informacyjne dla mężczyzn.
 4. Małżonków, którzy pragną pogłębić swoją więź małżeńską, zapraszamy do włączenia się w tegoroczny cykl formacyjny Kana Welcome. Pierwsze spotkanie dziś o godz. 19.00 na plebanii. 
 5. W poniedziałek wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Na Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji naszego chóru parafialnego.
 6. Naszych seniorów zapraszamy na zajęcia gimnastyczne, we wtorek w godzinach od 18.30 do 19.30 (duża sala domu katechetycznego).
 7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasa I szkoły średniej – poniedziałek 18.30; klasa VIII szkoły podstawowej – środa 18.30.
 8. Próba chóru – środa godz. 19.00.
 9. Spotkanie kręgu biblijnego – poniedziałek po Mszy wieczornej.
 10. Kurs tańca towarzyskiego – czwartek, godz. 20.00.
 11. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 18.00. Roraty dla dorosłych i młodzieży:
  w poniedziałek i czwartek o 6.30.
 12. Dla dzieci uczestniczących w roratach chcemy przygotować okolicznościowe słodkie upominki. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podzielenia się słodyczami na ten cel.
 13. Przygotowujemy nowy wieniec adwentowy, który będzie wskazywał nam upływające tygodnie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W związku z tym, potrzebujemy sporo długich gałązek z drzew iglastych. Jeżeli ktoś chciałby takich użyczyć, bardzo prosimy o informację w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Można je przywieźć do domu katechetycznego do środy.
 14. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. w domu katechetycznym będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy solidarnie włączają się w koszty utrzymania naszej nekropoli.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: 3662 PLN i 2 euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 450 PLN. Dziękujemy za ofiarę na pomoc chrześcijanom w Libanie w kwocie 764 PLN i 50 Euro. Dziś kolekta gospodarcza, za tydzień kolekta parafialna. Zapowiadana na dziś zbiórka do skarbonki na remont katedry opolskiej została przeniesiona na 19 grudnia. Dziś ogłoszona przez episkopat zbiórka na Caritas w związku z sytuacją na granicy z Białorusią.
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie ze św. Marcinem, a także wsparli wypoczynek i formację naszych dzieci i młodzieży, nabywając rogale, kalendarze i kartki świąteczne.
 17. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 18. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie
  7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.