Ogłoszenia 26.09.2021

 1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, dziś o godz. 16.15.
 2. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku chcą przyjąć I Komunię św. w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 15.00 (w kościele).
 3. Rodziców pragnących pogłębić swoją relację z dziećmi, zapraszamy do udziału w jesiennej edycji Szkoły dla rodziców. To cykl 10 cotygodniowych spotkań o charakterze warsztatowym. Koszt udziału w całym szkoleniu to 200 PLN/os. Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Prosimy o zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i I szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 (w kościele).
 5. Chętnych do wspólnego śpiewu zapraszamy na próbę chóru parafialnego we wtorek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 6. W zeszłym roku w czasie adwentu z grupą rodzin przygotowaliśmy projekt Bajki dla naszych dzieci. W tym roku chcemy również przygotować swego rodzaju wieczorynkę dla naszych dzieci i ponownie zapraszamy do współpracy nasze rodziny. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.30 na plebanii.
 7. Spotkanie kręgu biblijnego – w środę po Mszy św. wieczornej.
 8. Przed nami pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.
 9. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w piątek od godz. 8.30. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
 10. W czwartek o godz. 20.00 kolejne spotkanie Parafialnego Kursu Tańca Towarzyskiego (stopień podstawowy). Można i warto jeszcze dołączyć.
 11. Młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy w piątek o godz. 19.30 (w domu katechetycznym).
 12. Chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.15.
 13. Spotkanie Dzieci Maryi z s. Joanną – w sobotę o godz. 12.00, zapraszamy również dziewczynki, chcące dołączyć do grona Dzieci Maryi.
 14. Rodziców i, jeśli to możliwe, chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą chrzest, zapraszamy w sobotę o godz. 16.00 na naukę przedchrzcielną (na plebanii).
 15. Rozpoczynamy październik, a więc miesiąc, w którym szczególnie wzywamy wstawiennictwa Maryi, odmawiając różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku – po Mszy św. wieczornej, w sobotę – po Mszy św. porannej (w I sobotę m-ca o godz. 7.15), w niedzielę o godz. 16.15. Dzieciom proponujemy różaniec z nowymi polskimi błogosławionymi: Stefanem kardynałem Wyszyńskim i matką Różą Czacką. Rodzice mogą odebrać plansze dla dzieci w zakrystii, zaś od poniedziałku do piątku dzieci będą otrzymywały kolejne koraliki do przyklejenia na planszy.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycji parafialnych: 3509 PLN i 2 Kuny. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1280 PLN. Dziękujemy również za ofiarę na pomoc Chrześcijanom w Ziemi Świętej: 607 PLN. Dziś i za tydzień kolekta parafialna.
 17. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 18. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7.02–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.