Ogłoszenia 27.12.2021

  1. Od 15 grudnia weszły w życie nowe rozporządzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. W związku z tym w kościołach została ograniczona liczba osób do 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących, nie wliczając w te limity osób zaszczepionych. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dezynfekcję rąk i zasłanianie maseczką nosa i ust w kościele.
  2. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach świętych poświęcenie wina
  3. We wtorek święto Świętych młodzianków męczenników. Rodziców i dzieci zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 9.00. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
  4. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 17.00, a po niej krótkie nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne za kończący się rok. W tym dniu ks. Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę 1 stycznia – uroczystość nakazana Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwsza Msza św. o godz. 9.00. Następne Msze św. o 10.30, 12.00 i wieczorem o 17.00 Ze względu na to, że mamy Mszę wieczorną nie będzie odprawianej zwykle w tym dniu Mszy św. o 15.00.
  6. W naszej gazetce jest zamieszczony program Mszy św. kolędowych, które będziemy sprawować w Waszej intencji w okresie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy na nie w miarę możliwości przedstawicieli poszczególnych rodzin.
    W gazetce jest także obrzęd błogosławieństwa domu/mieszkania do samodzielnego odprawienia przez domowników. W czasie Mszy kolędowych będą przygotowane zestawy kolędowe z kredą, odrobiną kadziła i węgielkiem.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: 3377 PLN i 10 Euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 2070 PLN. Zbiórka na remont katedry opolskiej: 163 PLN. Dziś kolekta gospodarcza i zbiórka do skarbonki na remont katedry opolskiej.
  8. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.