Ogłoszenia 31.10.2021

 1. O 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 2. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. wieczornej. O godz. 14.30 nabożeństwa żałobne na naszych cmentarzach przy ul. Wygonowej oraz na Grobli. O 19.30 zapraszamy na nasz cmentarz parafialny na nabożeństwo wieczorne (zamyślenia połączone z muzyką).
 3. We wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. wieczorną, którą odprawimy w intencji wszystkich naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy od listopada zeszłego roku. Po Mszy św. udamy się z procesją na dawny cmentarz parafialny przy ul. Brzozowej, gdzie będziemy modlić się za spoczywających tam zmarłych, a także za wszystkich naszych bliskich zmarłych.
 4. Próba chóru – w piątek o godz. 19.15.
 5. Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św., a w piątek od 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież, a od 17.30 dorosłych.
 6. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w piątek od 8.30, zgłoszenia (dla tych, którzy nie są na stałej liście odwiedzin) do czwartku.
 7. Rodziców i (jeśli to możliwe) chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o 16.00 na plebanii.
 8. Absolwentów dawnego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej oraz rolników zapraszamy w sobotę o 10.00 na Mszę św., a potem spotkanie w domu katechetycznym.
 9. Małżonków zapraszamy w przyszłą sobotę na wieczór dla małżeństw Języki bliskości w domu katechetycznym. Rozpoczęcie o 18.00 (Uwaga! W gazetce podano błędną godzinę - 18.30) W programie konferencja, świadectwo, czas na wspólną modlitwę, kawa, herbata.
 10. W przyszłą niedzielę 88. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczysta Msza Święta w intencji parafian i dobrodziejów naszej parafii, za ++ budowniczych Kościoła, księży i siostry zakonne pracujące w naszej wspólnocie o godz. 9.00.
 11. 8 listopada (czyli dokładny dzień rocznicy poświęcenia naszego kościoła – 8.11.1933) przypada dzień całodziennej adoracji w naszej parafii. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do indywidualnego (grupowego) zapisywania się na poszczególne godziny, tak aby przez cały dzień Pan Jezus był w naszej wspólnocie adorowany. Lista jest wyłożona z tyłu kościoła.
 12. Zapraszamy na zaduszki poetycko-muzyczne (koncert połączony z modlitwą za wszystkich zmarłych z naszej parafii) w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 (w kościele)
 13. W zakrystii, w kancelarii parafialnej, ale także poprzez naszą stronę internetową można składać wypominki za naszych bliskich zmarłych. Będziemy modlić się w tych intencjach od 1 do 8 listopada. Ewentualną ofiarę składaną przy tej okazji przeznaczamy na wymianę kotła CO w domu katechetycznym.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele parafialne w kwocie: 3348 PLN i 2 euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 530 PLN. Podziękowania również za ofiarę na pomoc dla naszych misjonarzy w kwocie: 1494 PLN i 20 euro
 15. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 16. W związku z nabożeństwami różańcowymi kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku czynna wieczorem w godzinach 19.15–20.00. Rano bez zmian.
 17. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida). Informacje o wyjeździe i formularz 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.