Ogłoszenia 16.10.2022

Rosary

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, szczególnie w intencji pokoju, a także w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku – po Mszy wieczornej. W sobotę – po Mszy porannej oraz w niedzielę o godz. 16.15. 
 3. Obchodzimy dziś Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będzie możliwość nabycia kremówek papieskich.
  Po Mszy wieczornej (o godz. 18.00) zapraszamy na koncert Magnificat anima mea Dominum! Będzie to muzyczna podróż po tajemnicach życia Maryi. Przewodnikami w tej podróży będą dzieła muzyki wokalnej autorów różnych epok. Koncert w wykonaniu Kameralnego Zespołu Wokalnego Cantores Opolienses pro Musica Sacra, działającego przy Wydziale Teologicznym UO pod dyrekcją Kacpra Kubiaka (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) i ks. Joachima Waloszka. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na rzecz wykonawców.
 4. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
 5. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 6. Można już składać wypominki do modlitwy za naszych bliskich zmarłych, którymi będziemy modlili się w czasie nabożeństw różańcowych od 1 do 8 listopada. Wypominki można składać w zakrystii lub też korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne: 3 881 PLN,
  10 dolarów i 1 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 980 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 225 PLN. Dziś kolekta gospodarcza na remont w Domu św. Józefa oraz zbiórka do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień kolekta przeznaczona na misje.
 8. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy wczoraj przekazali dary na potrzeby Seminarium Duchownego oraz pomogli w ich transporcie.
 9. Małżonków (z dowolnym stażem życia małżeńskiego) zapraszamy na Randkę Małżeńską – Czułość i bliskość w piątek 28.10, o godz. 18.30 w sali remizy OSP w Gosławicach. Będzie zapewniona opieka dla dzieci. Chcemy dobrze przygotować spotkanie, dlatego małżeństwa, które wybierają się na spotkanie prosimy o wypełnienie formularza na naszej stronie internetowej.
 10. Zapraszamy na film Johnny o ks. Janie Kaczkowskim. Seans 23.10 o godz. 18.30 w kinie Helios (C.H. Solaris). Zapisy w zakrystii do niedzieli 16.10. Cena biletu – 14 PLN.
 11. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym działająca przy parafii św. Piotra i Pawła zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Szczegółowe informacje na ulotkach i plakacie z tyłu kościoła.

Zmarli w minionym tygodniu parafianie

 • Helmut Duda, 63, zam. przy ul. Wiejskiej
 • Ryszard Kaczmarczyk, 72, zam. przy ul. Lipowej
 • Ryszard Wnuk 77, zam. przy ul. Wiejskiej
 • Rudolf Mika, 82, zam. przy ul. Siewnej. Pogrzeb w środę 19.10, o godz. 11.00 w kościele parafialnym, różaniec w intencji zmarłego: poniedziałek, wtorek – w ramach nabożeństwa, środa 10.15.

Wypominki rosary

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.