Ogłoszenia 20.11.2022

1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje. 

2. Aby nie wychłodzić zanadto kościoła, w tym tygodniu włączone już zostało ogrzewanie. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o zamykaniu drzwi kościoła. Przypominamy także, że ogrzewanie podłogowe w naszej świątyni jest zainstalowane pod ławkami w nawie głównej. W związku z tym w nawach bocznych i na chórze może być (i zwykle jest) chłodniej. Zachęcamy również do zajmowania miejsc z przodu kościoła, gdzie zwykle jest cieplej. 

3. Dziś o 16.15 niedzielne nieszpory z odnowieniem aktu oddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi. 

4. W środę od godz. 11.00 będziemy przygotowywać tegoroczny wieniec adwentowy do naszego kościoła. Zapraszamy do pomocy. Prosimy również o przyniesienie gałązek drzew iglastych, tui itp. Każda para rąk i każda gałązka się przyda. 

5. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00. 

6. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy do świadomego zaplanowania sobie tego czasu (modlitwa, udział w roratach, spowiedź, dobra książka, spotkanie z bliskimi, ograniczenie mediów społecznościowych itp.). Ponieważ żyjemy w rzeczywistości, w której Adwent jest nieopłacalny i w związku z tym całkowicie został wyrugowany, jako chrześcijanie musimy samodzielnie i bardzo świadomie zdecydować o naszym osobistym przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. 

7. Za tydzień po Mszach św. adwentowy kiermasz charytatywny na rzecz Adama Bieleckiego. Tzw. Ekipa Adama, która organizuje różne akcje, pomagające sfinansować jego leczenie, będzie oferować wieńce adwentowe, ciasta, ozdoby świąteczne, kawę, herbatę. Szczegóły można znaleźć na stronie ekipaadama.pl 

8. Za tydzień w niedzielę w czasie nabożeństwa popołudniowego poświęcenie wieńców i lampionów adwentowych. 

9. Jak co roku zapraszamy do włączenia się w przygotowanie upominków dla dzieci, które będą uczestniczyć w tegorocznych roratach. Do zakrystii albo na plebanię można przynieść słodycze, przybory szkolne, kolorowanki, książki dla dzieci itp. 

10. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne: 3575 PLN, 1 euro i 50 koron czeskich. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 840 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 1051 PLN. Dziś kolekta gospodarcza oraz zbiórka do skarbonki na dalszy remont katedry opolskiej. Za tydzień kolekta na ogrzewanie kościoła i energię elektryczną. 

11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.