Ogłoszenia

Ogłoszenia 17.09.2023

1.      Świętujemy dziś 90. rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy Bogu za tych wszystkich, którzy budowali i dbali o tę świątynię, ale także tych wszystkich którzy dziś troszczą się o nasz kościół i wspólnotę w różnych wymiarach. Dziękuję za modlitwę w intencji naszej parafii, zamawiane Msze św., wszystkie zaangażowania w grupach parafialnych i w różnorakich pracach.

2.      Po Mszy Świętej (porannej) zapraszamy na plac za kościołem na wspólne spotkanie przy kawie lub herbacie i ciastku. Są także lody. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i gości choć na małą chwilę, aby wspólnie świętować. 

Przygotowaliśmy także okolicznościowe gadżety związane z jubileuszem naszego kościoła: małą świecę i smycz do kluczy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa. 

3.      O 16.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

4.      W poniedziałek o 18.45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP (na plebanii).

5.      We wtorek o 18.45 spotkanie biblijne (na plebanii).

6.      Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.15 (w kościele).

7.      Marianki i dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 (na plebanii).

8.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: z niedzieli (parafialna) 4064 zł. Ofiara z Mszy św. dożynkowej (na dalsze remonty w Domu św. Józefa): 1669 zł. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat:
300 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 535 zł (skarbona). Ofiara na WT UO: 167 zł. Dziś kolekta parafialna, za tydzień kolekta parafialna na gaz i energię elektryczną.

9.      Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Szczególne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

10.  Jak zapewne słyszeliśmy zmarł Bp Jan Wieczorek, pierwszy biskup gliwicki, a wcześniej przez wiele lat pomocniczy biskup opolski. W środę o 19.00 w kościele oo. Franciszkanów Msza św. w jego intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.