Ogłoszenia 18.10.2020

1. W związku z wprowadzonymi nowymi ograniczeniami dotyczącymi ilości osób przebywających w kościele od jutra (poniedziałek 19.10) w uroczystościach religijnych w naszej świątyni może uczestniczyć maksymalnie 140 osób (560 m2 pow. użytkowej - 1 os./4m2).
Jeśli w najbliższym czasie Opole wejdzie do strefy czerwonej, ograniczenie będzie większe (1 os/7m2) wtedy w nabożeństwie będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 80 osób
Ostatnie tygodnie pokazały, że najmniej osób uczestniczy we Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, potem 10.30 i 12.00 (z największą ilością wiernych). Ksiądz biskup udzielił pozwolenia na dodatkowe Msze św., dlatego też od przyszłej niedzieli będzie taka Msza św. o godz. 17.00. Zachęcamy do uczestnictwa we wcześniejszych Mszach świętych i tej popołudniowej, dzięki temu wszyscy będziemy mogli w miarę swobodnie skorzystać z nabożeństwa. Nie powinno być też problemu, że ktoś nie wejdzie do kościoła.

2. Oczywiście jest dostępna transmisja internetowa. Staramy się, żeby to wszystko dobrze funkcjonowało, ale w ostatnim czasie występowały problemy związane ze zmianami wprowadzanymi przez portal YouTube, a także niezbyt dobrym łączem internetowym, którym dysponujemy na parafii.  Niestety nie zanosi się w najbliższym czasie, aby zaistniała możliwość zainstalowania światłowodu. Gdyby zdarzyło się, że transmisja zostanie przerwana - prosimy o informację na numer telefonu ks. Proboszcza. Postaramy się jak najszybciej ją wznowić.

3. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, pilnowaniu porządku przystępowania do Komunii św. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana – przyjmujemy do ust.
Chciałbym również wyjaśnić, że ks. Biskup nie zakazał przyjmowania Komunii św. do ust i obie formy udzielania Komunii są dopuszczalne, choć zalecaną formą jest Komunia na rękę. Na wyraźną prośbę parafian i zgodnie z obowiązującym dekretem księdza biskupa jeden z szafarzy udziela komunii wyłącznie do ust, a pozostali szafarze na rękę. Odnośnie do szczegółów odsyłam do najnowszego dekretu Biskupa Opolskiego.

4. Wszystkie spotkania grup parafialnych są odwołane.

5. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, ale także urodziny ks. Dawida. Na Mszy wieczornej będziemy się modlić w jego intencji.

6. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne w kwocie: 2875 PLN. Ofiara na konto/z ofiaromatu: 170 PLN. Ofiara na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia: 1203 PLN. Dzisiaj kolekta na misje, za tydzień kolekta inwestycyjna/gospodarcza. Marianki dziękują również za ofiary związane z zakupem kremówek, fundusze będą przeznaczone na potrzeby ich wspólnoty.
Od dzisiaj wracamy do koszyczków wystawionych pod chórem, do których można złożyć ofiarę. Jest też ofiaromat, gdzie można złożyć ofiarę bezgotówkowo i ze względów sanitarnych zachęcamy do korzystania z tej formy. Obsługa jest banalnie prosta i szybka. Dziękujemy wszystkim wpłacającym ofiarę na konto, a korzystających z transmisji internetowej spoza parafii prosimy o zadbanie o potrzeby materialne ich parafii zamieszkania. Bardzo dziękujemy za zrozumienie.

7. Intencje Mszy św. można zamawiać osobiście w kancelarii parafialnej, ale także mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź telefonicznie (w godzinach pracy kancelarii).

8. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

9. Na plebanii można nabyć tzw. Dobrobony, które mają być próbą pomocy osobom potrzebującym w naszym mieście. Zamiast pieniędzy można dać danej osobie taki bon, który będzie można zrealizować w Domu Nadziei albo w wybranych sklepach spożywczych.

10. Podobnie jak w latach ubiegłych, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna, planujemy rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 16–22.01.2021 (pierwszy tydzień ferii). Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.
Zapraszamy również dzieci i młodzież oraz chętnych rodziców na obóz narciarski w Zakopanem w terminie 25–30.01.2021 (drugi tydzień ferii) z możliwością nauki jazdy na nartach. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej i u ks. Dawida