Ogłoszenia

Ogłoszenia 21.05.2023

1.      Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pielgrzymowali do kościoła MB Wspomożenia Wiernych w Lędzinach. Podziękowania także dla uczestników procesji z modlitwą o urodzaje w czasie dni krzyżowych.

2.      Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój).

3.      Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy po Mszach św. wieczornych (w tygodniu) i w niedzielę o 16.15.

4.      Dzieci z klasy IV przeżywają dziś rocznicę I Komunii św. Polecamy je modlitwie wspólnoty parafialnej.

5.      Rodziców dzieci z klasy I i II szkoły podstawowej, którzy będą chcieli, aby ich dzieci przyjęły Komunię św. w naszej parafii w roku 2024 i 2025, zapraszamy w czwartek 25.05 po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie na spotkanie organizacyjne (w kościele).

6.      W piątek Dzień Matki. W czasie Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji wszystkich mam.

7.      W sobotę o 10.00 w kościele seminaryjnym pw. św. Jadwigi 8 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie.

8.      W następny poniedziałek (29.05) w Kamieniu Śląskim o godz. 10.00 Msza św. i rejonowe spotkanie rolników.

9.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: ofiara parafialna 5090 zł, 10 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 1250 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 174 zł (skarbona), 100 zł (konto Caritas). Ofiara na remont katedry opolskiej: 745 zł. Dziś kolekta na dalsze remonty w Domu św. Józefa, za tydzień kolekta na energię elektryczną i gaz.

10.  Dzieciom I Komunijnym i ich rodzicom dziękujemy za ofiarę złożoną na potrzeby parafii oraz na misje.

11.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.