Ogłoszenia

Ogłoszenia 22.10.2023

Wypominki rosary

1.      Nasze marianki po dzisiejszych Mszach św. rozprowadzają kremówki papieskie. Zachęcamy do nabycia.

2.      Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty po mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 16.15. W zakrystii dzieci mogą odebrać czwartą część materiałów na nabożeństwa różańcowe. 

3.      Nadal trwa też nasz różańcowy chellenge dla dzieci. Kolejne nalepki można odbierać po nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku, a jeśli komuś będzie czegoś brakowało, może uzupełnić braki, przychodząc na różaniec w sobotę bądź niedzielę.

4.      Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i różańcu (na plebanii).

5.      W środę po Mszy Świętej wieczornej i różańcu spotkanie biblijne (na plebanii) oraz próba chóru (w kościele).

6.      W piątek 27.10, w kościele śś. Piotra i Pawła dekanalne czuwanie dla młodzieży. Zapraszamy młodzież naszej parafii (od klasy 8 SP i starszą) do wspólnego uczestnictwa. Rozpoczęcie o 19.30, zakończenie ok. 21.30. Szczegółowe informacje u ks. Kamila.

7.      Marianki i dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 (na plebanii)

8.      Ministrantów i chłopców, którzy chcąc dołączyć do ich grona zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.15. 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: gospodarcza 3328 zł, 5 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 930 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 368 zł (skarbona) i 150 zł (konto Caritas). Dziś kolekta na misje. Za tydzień kolekta na gaz i energię elektryczną.
    Ojcowie Oblaci dziękują za ofiarę na budowę kościoła: 8120 zł.
  1. W przyszłą sobotę od godz. 10.30 zapraszamy do pomocy przy pracach porządkowych w Domu św. Józefa. Trzeba wywieźć odpady po remoncie, odpady gabarytowe, stare meble itp. uprzątnąć klatkę schodową i korytarz na parterze. Potrzebna będzie przyczepa na gabaryty, więc jeśli któryś z naszych rolników może/chce taką udostępnić – proszę o informację do wtorku. Każda para rąk (najlepiej w rękawicach ochronnych) się przyda.

11.    W zakrystii są do nabycia jubileuszowe świece i smycze do kluczy. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa. 

12.    Można już składać wypominki do modlitwy za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie nabożeństw różańcowych do 8.11. Wypominki można składać tradycyjnie w zakrystii (prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk), jak również przez formularz na naszej stronie internetowej. Ewentualne ofiary przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa.

13.    Informujemy o zmianie numerów kont bankowych naszej parafii. Nowe numery są podane na stronie internetowej w zakładce WSPARCIE oraz w stopce gazetki parafialnej.

14.    Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

W miniony tygodniu pożegnaliśmy

Gerard Nowak, l. 83, zam. ul. Grabowa 2

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.