Ogłoszenia

Ogłoszenia 30.04.2023

1.     Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój) oraz w piątek po Mszy wieczornej – do godz. 19.30.
2.     Rozpoczynamy maj – miesiąc w naszej tradycji szczególnie poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać po Mszach św. wieczornych (w tygodniu) i w niedzielę o 16.15.
3.     Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci pierwszokomunijnych, a także w intencji tegorocznych maturzystów i ósmoklasistów, którzy rozpoczynają czas egzaminów. 


4.     W czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie majowym spotkanie dla osób chcących włączyć się w przygotowanie festynu parafialnego.
5.     Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży – w piątek od godz. 17.00 (od 17.30 dla wszystkich).
6.     Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w piątek od godz. 8.30 (zgłoszenia osób dodatkowych spoza stałej listy – do środy).
7.     W sobotę o 16.00 na plebanii nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu, a także osób, które w innych parafiach będą proszone o pełnienie funkcji chrzestnych.
8.     Za tydzień gościć będziemy z kazaniem ks. Marka Sobottę, misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia jego pracy misyjnej. 
9.     Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: na dalsze remonty w Domu św. Józefa 4190 zł, 11 euro i 20 dolarów. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 580 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 465 zł (skarbona). Na budowę kościoła św. Jana Pawła II – 1394 zł. Dziś kolekta na gaz i energię elektryczną. 
10.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 
11.  W minioną środę odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej ks. Łukasza Knosali, która zakończyła się wynikiem pozytywnym. Ks. dr. Łukaszowi gratulujemy!

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.