Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej (19 - 26.11.2022)

HolyLand2022Ain Karen, Betlejem, Pole pasterzy, Nazaret, Jerozolima, Góra Oliwna, Bazylika Grobu Pańskiego, Galilea i Jezioro Galilejskie, Kafarnaum, Jerycho, Morze Martwe... To miejsca, które naznaczone są obecnością Pana Jezusa. Tam bardziej niż gdziekolwiek indziej możemy doświadczyć tego, że Ewangelia jest żywa. Że to, o czym czytamy na jej kartach nie jest jakąś fikcją czy baśnią, ale prawdą, która potrafi przemienić nasze życie.

Serdecznie zapraszamy do przeżycia niezwykłej parafialnej pielgrzymki do źródeł naszej wiary - do Ziemi Świętej, w dniach od 19-26 listopada 2022. Szczegółowy program pielgrzymki znajdziesz

Podróżować będziemy z Biurem Podróży Santiago Tours. W ramach pielgrzymki zapewnione jest siedem noclegów w hotelu 3*** w pokojach 2 osobowych, śniadania i obiadokolacje, transport autobusem, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, rejs po Jeziorze Galilejskim.

Koszt pielgrzymki to: 3450 PLN + 100USD.

[ETABS]

[TAB Formularz zapisów]

Uwaga!

Grupa dla parafii z Opola Gosławic jest już zamknięta.
Następne osoby zapisujące się przez formularz dołączą do grupy z parafii w Nakle (prowadzi ks. Sylwester Pruski)

Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest wiadomość e-mail, którą otrzymacie Państwo na adres podany w czasie rejestracji zgłoszenia. Jeśli nie otrzymali Państwo takiej wiadomości - prosimy o sprawdzenie folderu SPAM, w skrzynce e-mail.

Jeśli nie posiadają Państwo jeszcze ważnego paszportu, w pole Numer Paszportu prosimy wpisać - w trakcie wyrabiania. Paszport musi być ważny minimalnie jeszcze pół roku po terminie pielgrzymki.

Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej (19-26.11.2022)

Nieprawidłowe dane

[/Tab]

[TAB Dokładny plan pielgrzymki]

1 DZIEŃ:
Zbiórka w parafii. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd na lotnisko w Krakowie. Odprawa, wylot do Tel  Avivu, przylot i transfer do Betlejem. Kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem, gdzie znajdują się dwa sanktuaria: kościół nawiedzenia św. Elżbiety i kościół narodzin Jana Chrzciciela. Przejazd do Bazyliki Narodzenie Pańskiego. Przejście do sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej - Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy. Zakupy dewocjonaliów w jednym ze sklepów chrześcijańskich. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną: sanktuarium Pater Noster (Ojcze nasz), przejście drogą niedzieli palmowej do kościoła Dominus Flevit z widokiem na Starą Jerozolimę. Przejście do Bazyliki Narodów z ogrodami Getsemani i starymi drzewami oliwnymi z czasów Pana Jezusa. Wizyta w kościele grobu NMP, którym opiekują się chrześcijanie z Grecji i Armenii. Przejazd na Górę Syjon do Bazyliki Zaśnięcia NMP, spacer do wieczernika i grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, nawiedzenie kościoła Stella Maris na Górze Karmel, gdzie znajduje się klasztor Karmelitów opiekujących się grotą proroka Eliasza. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu, nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:
Śniadanie. Wizyta w sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do miejsca rozmnożenia chleba i ryb, zwanym przez lokalnych chrześcijan Tabgha. Spacer do kościoła prymatu św. Piotra nad Jeziorem Tyberiadzkim. Przejazd do Kafarnaum, gdzie znajduje się dom św. Piotra oraz ruiny starożytnego miasta. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, czas wolny na obiad w jednej z chrześcijańskich restauracji. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca, gdzie chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Wizyta w sanktuarium Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki.   Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Transfer na lotnisko w Tel Aviv, przelot do Krakowa. Przejazd do parafii i zakończenie pielgrzymki.

[/TAB]

[/ETABS]