Ogłoszenia 25.09.2022

Rosary

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: klasa 8 – poniedziałek, godz. 18.30 (na plebanii), klasa 7 – środa, po Mszy wieczornej.
 3. Przed nami I sobota miesiąca. W tym dniu nabożeństwo różańcowe o 7.15, a po Mszy porannej – medytacja 1-sobotnia.
 4. Rozpoczynamy październik – miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą się odbywały od poniedziałku do piątku – po Mszy wieczornej. W sobotę – po Mszy porannej oraz w niedzielę o godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej szczególnie w intencji pokoju, a także w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży.
 5. Rodziców dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu, zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o godz. 16.00 (na plebanii). Na naukę zapraszamy również osoby, które w najbliższym czasie będą rodzicami chrzestnymi także w innych parafiach.
 6. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
 7. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 8. W tym tygodniu posługę organistowską w naszej parafii kończy p. Anna Lakota. Dziękujemy za prawie dwa lata pięknej gry i zaangażowania w różne wydarzenia. Życzymy obfitości łask Bożych na dalszą drogę życia i rozwoju.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na remont w Domu św. Józefa (kolekta gospodarcza): 4028 PLN, 10 dolarów, 5 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne/przez ofiaromat: 2010 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona) 382 PLN. Dziękujemy również za wszystkie ofiary indywidualne. Dziś kolekta na energię elektryczną. Za tydzień kolekta parafialna.
 10. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 11. W związku z niepewną sytuacją cen energii elektrycznej i gazu w tygodniu na Mszach św. będziemy zapalać nieco mniej światła (szczególnie z tyłu kościoła). Z góry dziękujemy za zajmowanie miejsc w przednich ławkach.
 12. Na czas remontu w Domu św. Józefa, zajęcia gimnastyczne dla seniorów odbywać się będą w sali remizy OSP, w czwartki o godz. 19.45.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.