Ogłoszenia 12.12.2021

 1. Od 15 grudnia wchodzą w życie nowe rozporządzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. W związku z tym w kościołach została ograniczona liczba osób do 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących, nie wliczając w te limity osób zaszczepionych. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, dezynfekcję rąk i zasłanianie maseczką nosa i ust w kościele.
 2. W piątek ukazał się nowy dekret księdza Biskupa, który w związku z sytuacją epidemiczną odwołuje tegoroczne odwiedziny kolędowe. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy zaprosić Was w tych dniach do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. kolędowych. Będziemy je sprawować za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Plan tych Mszy będzie zamieszczony w następnym wydaniu naszej gazetki parafialnej.
 3. Dziś o 15.00 w domu katechetycznym misyjne spotkanie z naszą parafianką p. Agatą Szpulak. Z tyłu kościoła jest wystawiona skarbonka, do której można złożyć ofiarę na potrzeby jej pracy misyjnej w Boliwii.
 4. O 16.15 nieszpory adwentowe, w trakcie których zostanie zaprzysiężona nowa Parafialna Rada Duszpasterska, a potem krótkie spotkanie na plebani.
 5. Przed nami kolejny tydzień Adwentu. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 18.00 (z kazaniem dla dzieci). Roraty dla dorosłych i młodzieży: w poniedziałek i czwartek o 6.30.
 6. Od poniedziałku do piątku na naszej stronie ukazuje się Adwentowa bajka na dobranoc przygotowana przez grupę naszych parafian.
 7. Zachęcamy, by nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni przed świętami. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św.
 8. Spotkanie kręgu biblijnego – poniedziałek po Mszy wieczornej.
 9. Naszych seniorów zapraszamy na zajęcia gimnastyczne, we wtorek w godzinach od 18.30 do 19.30 (duża sala domu katechetycznego).
 10. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasa I szkoły średniej – poniedziałek – godz 18.45, klasa 8 – środa, godz. 18.45.
 11. Kurs tańca towarzyskiego – czwartek, godz. 20.00.
 12. Próba chóru – piątek o godz. 19.00.
 13. Spotkanie dla ministrantów i chłopców pragnących dołączyć do grona ministrantów w sobotę o godz. 9.15, spotkanie lektorów – sobota o godz. 10.00.
 14. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w piątek 17 grudnia. Osoby nie będące na stałej liście odwiedzanych chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do środy
 15. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na Adwentowe uwielbienie, które poprowadzą muzycznie Bartek Jaskot i Witek Góral.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: 3014 PLN i 20 euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1460 PLN. Ofiara na pomoc Kościołowi na Wschodzie: 504 PLN. Kolekta z uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP: 575 PLN. Dziś kolekta parafialna, za tydzień kolekta gospodarcza.
 17. Nasze marianki zapraszają na kiermasz świąteczny.
 18. W zakrystii są do nabycia opłatki (ofiara dobrowolna na wymianę pieca CO w domu katechetycznym) oraz świece Caritas (duża 12 PLN, mała 5 PLN). Są także kartki świąteczne (1,5 PLN).
 19. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 20. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01.–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.