Ogłoszenia 20.03.2022

Wypomink banner

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają uchodźcom z objętych wojną terenów Ukrainy. W przyszłą niedzielę po gorzkich żalach (o godz. 17.00) nasz parafialny Caritas zaprasza na spotkanie w domu św. Józefa (domu katechetycznym) wszystkie rodziny uchodźców, którzy mieszkają na terenie naszej parafii, a także rodziny, które ich przyjęły.
  2. Dziś o 16.00 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
  3. Po wieczornej Mszy św. spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych uczestnictwem w Szkole dla Rodziców i Wychowawców.
  4. W czasie Wielkiego Postu od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie jest również okazja do spowiedzi.
  5. Spotkanie kręgu biblijnego– wtorek po Mszy wieczornej.
  6. Gimnastyka dla seniorów… i nie tylko – wtorek o godz. 18.30 w domu św. Józefa (dom katechetyczny).
  7. Próba chóru– środa, godz. 19.00.
  8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: klasa VIII – środa, godz. 18.30.
  9. Kurs tańca towarzyskiego – czwartek, godz. 20.00.
  10. Droga krzyżowa z wypominkami za naszych bliskich zmarłych w piątek o 17.15. Wypominki można składać w zakrystii lub też poprzez formularz na stronie internetowej parafii. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o 16.30
  11. Papież Franciszek w piątek 25.03 o godz. 17.00 zawierzy Niepokalanemu Sercu Maryi Rosję i Ukrainę. Wszystkich wierzących zaprasza do włączenia się w ten akt. O 17.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Kościele (przed Drogą Krzyżową).
  12. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W czasie wieczornej Eucharystii będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w pracy na polu i w zagrodzie dla naszych rolników i działkowców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    Uroczystość ta jest także Dniem Świętości Życia. Na zakończenie Mszy św. będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Broszury informacyjne o tym dziele można znaleźć z tyłu kościoła. Zachęcamy do podjęcia tego dzieła modlitewnego. W związku z uroczystością nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (post piątkowy).
  13. Zbiórka dla ministrantów: sobota – godz. 9.15. Zbiórka lektorów: piątek – godz. 19.00.
  14. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: 3 882 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 800 PLN. Ofiara na pomoc Ukrainie: 4 433 PLN + 100 euro (skarbona), 100 PLN + 100 euro (wpłaty na konto Caritas). Zbiórka do puszki na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes: 209 PLN. Dzisiaj kolekta na inwestycje parafialne. Za tydzień kolekta na ogrzewanie i energię elektryczną.
  15. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  16. Rada dzielnicy zaprasza na darmowe zajęcia Zumby, które odbywać się będą w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosławicach w czwartki o godz. 19.30.
  17. W czwartek o 15.00 w kościele śś. Piotra i Pawła w Opolu Msza św. na zakończenie wizyta kanonicznej w naszym dekanacie.
  18. W piątek o godz. 19.30 w parafii Przemienienia Pańskiego w domu katechetycznym dekanalne spotkanie synodalne dla osób świeckich.

Zmarli w mijającym tygodniu parafianie

Florentyna Rzotki, l. 90, ul. Ustronna